Nato si z negatívnych reakcií ťažkú hlavu nerobí: Aj tak musím dokázať, že si miesto zaslúžim

Norman Nato
foto: ROKiT Venturi Racing

Norman Nato sa len v piatok stal nováčikom Formuly E v úlohe pretekára po tom, čo ho do tejto funkcie povýšil tím Venturi. Francúz zastával do týchto chvíľ pozíciu rezervného jazdca a jeho posun nahor mnohých prekvapil.

Nato na pozícii pretekára nahradil Felipeho Massu, ktorému sa počas dvoch rokov vo Formule E príliš nedarilo a okamžite po skončení sezóny oznámil odchod z prostredia elektrického kolotoča. Začali sa debaty o jeho nástupcovi a v hre boli viaceré osvedčené mená, ale Venturi sa napokon rozhodlo, že dá šancu svojmu rezervnému jazdcovi z predchádzajúcich sezón.

Mnohí sa momentálne pýtajú, prečo dostal Nato, ktorého pretekársky profil nie je nijako očarujúci, prednosť pred úspešnejšími jazdcami. Samotný pretekár pre The-Race prezradil, že svoje podceňovanie zo strany iných vníma v istom zmysle pozitívne. „Nie som z tých, ktorí by počúvali takéto reči a boli by z nich nervózni. Ak mám byť úprimný, proti 30 percentám roštu som v minulosti pretekal, väčšinu poznám a navzájom sa rešpektujeme. Možná áno, niektorí jazdci nepochopia, prečo sa tím nerozhodol pre väčšie meno. Nakoniec, je na mne, aby som dokázal, že si zaslúžim miesto v tomto šampionáte.“

Venturi predstavilo jazdeckú dvojicu, Massu nahrádza Norman Nato

Nato bol v Berlíne pripravený zastúpiť Massu, ak by si to situácia vyžiadala. „Keď ste rezervný pilot, musíte byť pripravený na všetko, najmä počas COVID-19. V Berlíne som bol pripravený kedykoľvek naskočiť do auta. Keď som prvýkrát hovoril so Susie (Wolffovou; pozn. red.), jeden z bodov spočíval v tom, že som s ňou chcel hovoriť o tom, že budem rezervným pilotom a že počas víkendov budem v simulátore. Ale chcel som stráviť s tímom aspoň dva alebo tri pretekárske víkendy, aby som videl, ako to celé funguje.“

Kým pre Nata to bude premiérová sezóna vo Formule E, jeho kolega Edoardo Mortara vstúpi už do svojej štvrtej edície za volantom elektrického monopostu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *