Návrat motoršportu je v týchto časoch veľmi dôležitý, upozorňuje Agag

foto: Extreme E

Zakladateľ Formuly E a Extreme E Alejandro Agag si myslí, že čo najskorší návrat motoršportových aktivít môže pomôcť v boji proti koronavírusu.

Podľa neho to môže znížiť riziko porušovania pravidiel zo strany ľudí pri obmedzeniach, ktoré momentálne platia vo veľkej časti sveta. COVID-19 zatiaľ neohrozuje januárový štart premiérovej sezóny Extreme E a ako Agag uviedol na on-line konferencii pripravovaného projektu, odklad začiatku sezóny zatiaľ nehrozí.

„Myslím si, že šport sa musí vrátiť čo najskôr. Aj keby to malo byť za zatvorenými dverami a ja si myslím, že my budeme za zatvorenými dverami. Ľudia, ktorí sú teraz doma, potrebujú nejakú zábavu. Ak im dáte futbal, ak im dáte motoršport, ak im dáte dôvody na to, aby zostali doma, tak zostanú doma šťastnejší. Ak im nedáte nič, ak im nedáte zábavu, riskujete, že porušia nariadenia. Šport zohráva veľkú úlohu,“ myslí si Španiel.

Extreme E: Šiestym potvrdeným účastníkom premiérovej sezóny je tím Andretti

Formát bez divákov nie je veľmi dobrou správou, ale počas pandémie môže mať veľký význam. „Myslím si, že šport za zatvorenými dverami snáď nebude budúcnosťou, pretože potom to bude smutná budúcnosť. Z krátkodobého hľadiska je to však jediný možný spôsob. Som za šport za zatvorenými dverami, pretože takto vieme fanúšikom ponúknuť aspoň trochu zábavy. A oni ju potrebujú. Šport bude v časoch COVID-u zohrávať sociálnu funkciu. Musíme sa vrátiť k športu za zatvorenými dverami v čo najkratšom možnom čase.“

Šampionát Extreme E štartuje koncom januára a všetky potrebné komponenty, vrátane vozidiel, budú prepravené loďou Svätá Helena do Senegalu. „Keď sme pripravovali tento projekt, nevedeli sme, že príde pandémia. Nevedeli sme, že tu budeme mať vírus. Ak sa však nad tým zamyslíte, Extreme E je voči vírusu takmer odolný. Je to jediný šport, o ktorom viem, že bol navrhnutý ako súťaž bez divákov. Na našich podujatiach nebude prítomná verejnosť. Budeme sa nachádzať na lodi. Každého, kto pôjde na loď, môžeme testovať. Dokážeme zaistiť, že loď bude bez nákazy,“ dodal Agag.

Extreme E bude na lodi Svätá Helena skúmať klimatické zmeny (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *