Navrátilec Blomqvist chce prispieť k znovuzrodeniu tímu NIO 333

Tom Blomqvist
foto: Formula E

Tom Blomqvist sa v novej sezóne dočká prvého štartu vo Formule E od začiatku sezóny. Šancu mu dá tím NIO 333, ktorý vlani nezískal ani bod a vytvoril tak negatívny rekord.

Posledné sezóny neboli pre tento tím vôbec dobré, čoho dôkazom sú umiestnenia na samom chvoste klasifikácie. Niečo podobné platí o Blomqvistovi, ktorý v sezóne 2017/2018 odjazdil za vtedy slabučký tím Andretti šesť pretekov. Bodoval hneď pri svojej premiére v Marrákeši, kde skončil ôsmy. V zostávajúcich podujatiach sa mu však až tak nedarilo a bol nahradený iným jazdcom.

Blomqvist pre The Race prezradil, že to preňho nebolo nič príjemné. „Budem úplne úprimný. Skončilo sa to vtedy dosť zle a povedzme, že som mal v ústach kyslú pachuť. Od začiatku som sa tam necítil byť vítaný. Možno to bolo len o mne, ale to som za sebou nemal ešte ani prvé preteky, čo bolo zvláštne a zďaleka nie ideálne. Zdalo sa, že sa na to nehodím a potom som už v skutočnosti nemal túžbu opäť si skúsiť Formulu E. Bolo pre mňa fajn dostať sa odtiaľ na chvíľu preč.“

Tom Blomqvist
foto: NIO 333

Zdalo sa, že pre britsko-švédskeho pretekára je elektrický šampionát uzavretou kapitolou, ale prišiel minulý rok a nevídané berlínske vyvrcholenie sezóny so šiestimi pretekmi v priebehu deviatich dní. Jaguar sa musel vyrovnať s absenciou Jamesa Calada v posledných dvoch pretekoch a šancu dostal práve Blomqvist. Jeho pocity z jazdy v aute Gen2 boli úplne odlišné ako dva roky predtým.

„Nebol to normálny pretekársky víkend, pretože tam všetci boli už týždeň. Bolo riskantné do toho vstúpiť v poslednej sekunde, keďže som mal na mysli, že sa to môže skončiť katastrofou. Nechcel som vyzerať hlúpo, ale na druhej strane som nemal čo stratiť, takže som bol uvoľnený. Musím byť Jaguaru vďačný. Viete, vyvíjali na mňa nulový tlak. V Berlíne som sa bavil a výsledkom bolo, že som sa chcel opäť vrátiť na štartový rošt,“ pokračuje 27-ročný jazdec.

PODCAST: Veselé Vianoce alebo ako korona predlžuje čakanie na začiatok sezóny

Pri svojom návrate dosiahol výborný výsledok v podobe dvanásteho miesta, čo bolo vzhľadom na vtedajšiu formu britského konštruktéra solídne. Práve to ho priviedlo k možnosti jazdiť za tím NIO 333 po boku Olivera Turveyho. Na konci októbra sa začala črtať dohoda medzi oboma stranami.

„Celá táto vec pramení z Berlína, naozaj. Úprimne, v tíme mám dobrý pocit. Oli je skvelý chalan a je tam silné sústredenie smerom k inžinieringu. Istým spôsobom ide o znovuzrodenie. Bude to náročné, v tomto smere si nerobím ilúzie. Štartové pole je neuveriteľné a budeme musieť bojovať. Ale dobré je, že sme na to pripravení a ja som smerom k štartu sezóny pozitívne naladený,“ dodal Blomqvist.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *