Nebude to jednoduché, ale zabojujeme o tituly, hovorí di Grassi (Video)

Lucas di Grassi
foto: Formula E

Lucas di Grassi je pred berlínskym finále odhodlaný a chce zaútočiť na majstrovský titul. Brazílčan vo farbách Audi je v priebežnom poradí na piatom mieste a jeho šance sú vzhľadom na šesticu zostávajúcich pretekov reálne.

Finále aktuálnej sezóny prebehne na bývalom berlínskom letisku Tempelhof, kde sa v prvej polovici augusta odohrá v priebehu deviatich dní až šesť pretekov. Zdá sa, že o titul sa bude bojovať na troch rôznych konfiguráciách okruhu. Ich podoba zatiaľ nie je známa. Tak či onak, Audi v uplynulých dňoch testovalo a pripravovalo sa na vyvrcholenie sezóny už aj s novou posilou, Reném Rastom, ktorý nahradil Daniela Abta.

Ťahúňom stajne bude bývalý šampión di Grassi, ktorý pre oficiálny web šampionátu prezradil viac. „Hĺbkovo sme sa venovali dátam, ktoré sme nazbierali počas doterajších pretekov, aby sme lepšie pochopili, čo je potrebné spraviť. Vypracovali sme stratégiu, ako pracovať, a inžinieri ju starostlivo analyzovali. Stretli sme sa počas lockdownu, aby sme našli najlepší smer vo vývoji a stratégii. Minulý týždeň sme to prvýkrát preniesli do praxe na trati. Koronavírus mal veľký vplyv na všetko a nepostihuje len itinerár, ale technicky vzaté aj Berlín. Zvyčajne ideme niekam kvôli jedným pretekom na jedinej trati. V Berlíne nás teraz počas deviatich dní čaká šesť pretekov.“

Lucas di Grassi
foto: Formula E

„Záväzky z pohľadu pilota, ako VIP vystúpenia a rozhovory, boli znížené, takže plynutie a formát sú odlišné. Normálne sa medzi pretekmi vyvíjame a zlepšujeme auto. Zvyčajne prídeme na miesto, všetko je úplne nové, pretekáme a ideme domov. V Berlíne sa nám doteraz darilo a myslím si, že by to mohlo byť v náš prospech,“ pokračuje di Grassi, ktorý je v polovici sezóny medzi kandidátmi na zisk titulu.

Dôležité bude zvládanie tlaku. „Neexistuje žiadny konkrétny spôsob, ako sa na to pripraviť. Môžem byť fyzicky čo najlepšie pripravený a to bude aj tento prípad. Počas lockdownu som veľmi usilovne trénoval. Lepšie som sa stravoval, menej cestoval, čo znamená menej stresu. Z tohto hľadiska prídem do Berlína lepšie pripravený než na ktorékoľvek preteky v tejto sezóne.“

Rast chce byť v strede poľa a útočiť na body, McNish: Bude to mať veľmi ťažké

„Urobíme to najlepšie, čo vieme, a budeme dúfať v čo najlepší výsledok. Tápeme, čo sa týka rôznych podôb trate, pretože okrem teplôt, pohonnej jednotky a ďalších vecí bude rozhodovať aj okruh. Nemáme jasne vytýčený smer a musíme byť prispôsobiví. V skutočnosti nejestvuje iný spôsob poňatia, len prijať každý deň tak, ako príde. Sústredíme sa čo najlepší výsledok a poučíme sa z každého dňa,“ pokračuje pilot Audi.

Berlín bude pre všetkých jazdcov nesmierne náročný. „Nebude to jednoduché, ale počas tohto roka sme sa zlepšili a vylepšili sme aj auto. Ak podáme náš najlepší výkon, som presvedčený, že budeme môcť bojovať o víťazstvá a pódiá, snáď aj o titul. Vlani som v Berlíne vyhral po štarte z tretieho miesta. Ak do dokážeme šesťkrát zopakovať, budeme bojovať o titul,“ dodal di Grassi s úsmevom.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *