Nechceme sa unáhliť, Formule E by to mohlo uškodiť, tvrdí šéf tímu Mercedes

Nyck de Vries
foto: Formula E

Mercedes zatiaľ nepotvrdil svoje zotrvanie vo Formule E v ére Gen3 a stále čakáme na jeho rozhodnutie. Ian James pre Autosport prezradil, prečo dochádza k posunu rozhodnutia.

K celej veci sa James vyjadril ešte minulý týždeň, keď povedal, že oznámenie rozhodnutia by mohlo byť zverejnené niekedy v polovici apríla. Teraz hovorí, že finálne stanovisko by sme mali poznať v priebehu niekoľkých týždňov.

Nemecký konštruktér minulý týždeň označil rokovania za pozitívne a dodal, že prebieha diskusia o podobe dôležitých detailov, ktoré budú mať dopad na celkovú podobu a smerovanie šampionátu v budúcich sezónach.

Mercedes zatiaľ nepotvrdil svoju účasť v ére Gen3, chce jasnejšie znenie pravidiel

 

 

V rovnakej situácii ako Mercedes sú aj Jaguar, Dragon či NIO, ktorí zatiaľ nepotvrdili svoje zotrvanie v sérii, rovnako ako ďalší záujemcovia o účinkovanie vo Formule E. Všetci tí sa postupom času dostávajú do nevýhody, keďže k dátam potrebným na prípravu na sezónu 2022/2023 sa dostanú až po oficiálnej registrácii.

James si uvedomuje situáciu, ale zatiaľ je to tak, ako to je. „V tejto chvíli nie som v pozícii, aby som povedal, či je pravdepodobné naše zotrvanie alebo odchod. Kľúčové je to, že naďalej pracujeme na tom, aby sme otvorené body mohli uzavrieť a snáď dokážeme pohnúť vecami správnym smerom. Nemôže to trvať týždne a mesiace. Finálne rozhodnutie musíme spraviť v priebehu ďalších týždňov.“

„Nemyslím si, že sme alebo budeme v pozícii, v ktorej by odklad nášho rozhodnutia znamenal akékoľvek problémy. A že by sme kvôli tomu mali povedať, že zostávame. Pre sériu by bolo neuveriteľne škodlivé, keby tu boli dvaja alebo traja konštruktéri, ktorí by teraz potvrdili svoje zotrvanie a po roku alebo dvoch by vystúpili,“ doplnil šéf tímu Mercedes.

Ian James
foto: Daimler

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *