Neel Jani opúšťa Formulu E už po dvoch pretekoch, nahradí ho López?

foto: © FIA Formula E

Švajčiarsky pilot Neel Jani opustil stajňu Dragon Racing s okamžitou účinnosťou už po dvoch hongkonských pretekoch. Pilot aj šéf tímu Jay Penske sa na rozviazaní zmluvy dohodli počas vianočnej prestávky.

„Tím a ja sme sa rozhodli, že z hľadiska budúcnosti oboch strán bude lepšie, ak našu spoluprácu ukončíme,“ prezradil Jani pre švajčiarsky Bieler Tagblatt. Švajčiar sa americkému tímu zároveň poďakoval za možnosť vyskúšať si preteky elektrickej série. Nováčik Formuly E skončil v oboch hongkonských pretekoch na osemnástom mieste.

Ďalšie preteky novej sezóny sú na programe už 13. januára v marockom Marakéši. Možnou náhradou za Janiho by mohol byť Mike Conway. Ten vo farbách stajní Venturi a Dragon Racing odjazdil počas predošlých dvoch sezón dovedna osem podujatí. Viaceré médiá však referujú o tom, že najpravdepodobnejšou náhradou za Janiho by mal byť José María López, ktorý by sa po odchode z tímu DS Virgin Racing opäť vrátil do elektrického kolotoča. Viac by sme sa mali dozvedieť už v najbližších dňoch.