Neel Jani: Porsche sa snaží čerpať informácie zo všetkých strán

Neel Jani
foto: Porsche AG

Neel Jani tvrdí, že k miestu v továrenskom tíme Porsche mu pomohla práca spolukomentátora švajčiarskej televíznej stanice počas predchádzajúcej sezóny. Švajčiar to povedal v rozhovore pre e-racing365.

Skúsený pilot pôsobil počas väčšiny predošlej edície ako expert v televíznom štúdiu a zároveň začal s testovaním vozidla Porsche na trati. Šampión WEC z roku 2016 bol prvým potvrdeným jazdcom stajne. Následne sa k nemu pripojil André Lotterer z DS Techeetah.

„Úprimne, rola televízneho experta z hľadiska prípravy pre mňa nebola vôbec zlá, pretože som sa dostal k dôležitým veciam a ku všetkému, čo som potreboval. Doma by som k tomu prístup nemal. Všetko si viem priblížiť, keď chcem, a viem sa na to pozrieť zblízka. Nevyrieši to všetky problémy, ale pomáha to. Občas vidíte tlak v pneumatikách či ďalšie užitočné veci. Môžete vidieť, čo majú na volante, počujete tímové rádio, ktoré počas pretekov nedokážete počuť tak dobre,“ povedal Jani.

Porsche predstavilo svoje vozidlo v auguste a prípravy prebiehajú aj v aktuálnom období. „Ako tím, nielen ja, sa snažíme pochytiť odvšadiaľ niečo, pretože Porsche vstupuje prvýkrát do tohto šampionátu. Až 80 percent auta je rovnakých pre všetkých. Iba 20 percent robí rozdiel. To znamená, že ide o detaily, ktoré budú veľmi dôležité. Tieto detaily môžu priniesť veľkú zmenu,“ dodal pilot Porsche.