Nepotrebujem pomoc šéfov Formuly E, aby som v nej zostal, myslí si di Grassi

Lucas di Grassi
foto: Formula E

Lucas di Grassi tvrdí, že nepotrebuje pomoc od šéfov série, aby v nej zostal. A ak by aj odišiel, sérii bude naďalej radiť. Brazílčan to povedal pre Autosport.

Šampión tretej sezóny si musí hľadať nové miesto, pretože Audi po aktuálnej sezóne Formulu E opustí. Di Grassi minulý víkend v Pueble prelomil viac než dvojročné čakanie na víťazstvo. Zároveň vyjadril frustráciu nad odchodom Audi, keďže nemecký konštruktér momentálne využíva pohonnú jednotku, ktorú vyvinul vlastnými silami.

Avšak, pilot Audi povedal, že nepotrebuje asistenciu a že nevedie žiadne rozhovory so šéfmi Formuly E, aby si zaistili miesto v šampionáte. Ako uvádza Autosport, Formula E vraj v tomto smere pomáhala Felipemu Massovi, ktorý jazdil dve sezóny za Venturi. Špekuluje sa, že mu prispievala na výplatu.

Lucas di Grassi a Audi ukončili dvojročné čakanie na víťazstvo: Súcitíme s Pascalom

Na otázku, či di Grassi kontaktoval najvyšších členov šampionátu ohľadom svojej budúcnosti, povedal: „V tejto fáze vôbec nie. Nemal som rozhovory s nikým. Úprimne, nemyslím si, že potrebujem ich pomoc. Je to len na mne, aby som si vybral miesto, kde podľa mňa budem konkurencieschopný. To je pre mňa prvoradé. Budem pokračovať iba v niečom, čo ma veľmi motivuje. Nehovoril som s nikým. Nikto mi nenavrhol akúkoľvek pomoc.“

Skúsený pilot vraj rokuje s novým tímom, ktorý by mal prevziať franšízu Audi. Dodal, že ak by aj vo Formule E nezostal, naďalej by jej radil pri vývoji. „Budem pokračovať iba vtedy, ak budem mať šancu zmeniť tím na víťazný alebo ak budem mať šancu dostať sa do víťaznej pozície. Inak nemám záujem pokračovať. Návrat do iných kategórií v tejto fáze nie je prirodzeným vývojom mojej kariéry.“

„Milujem Formulu E a rád by som tu zostal. Nič nie je určené, všetko je otvorené. Záujem je veľký. Čakám, ako sa veci vyvinú. Dúfam, že v ďalších dvoch, troch týždňoch sa veci vyjasnia. Nerobím si starosti. A ak aj po niekoľkých rokoch prestanem, stále budem zapojený. Rád by som tento šampionát dostal na ešte lepšiu úroveň. Moja budúcnosť je istotne vo Formule E,“ dodal di Grassi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *