Nešťastný Dennis mal titul na dosah, jeho nováčikovská sezóna bola famózna (Video)

Jake Dennis
foto: Formula E

Jake Dennis dnes siahal na prekvapujúci zisk majstrovského titulu, bol relatívne blízko, ale prišiel nešťastný incident.

Brit po ňom obsadil konečné tretie miesto, čo najvyššie umiestnenie nováčika za posledné štyri sezóny. Je takisto prvým nováčikom, ktorý vo svojej prvej sezóne dokázal vyhrať dve podujatia.

Dennis dnes mohol získať majstrovský titul, pretože po úvodnej nehode medzi Mitchom Evansom a Edoardom Mortarom bol jediným skutočným vyzývateľom nového majstra sveta Nycka de Vriesa. Po spomínanej kolízii hneď na štarte prišiel na trať safety car a napokon boli preteky prerušené.

Po reštarte sa Dennis ocitol v pozícii favorita na zisk titulu. Okamžite sa dostal za Sébastiena Buemiho, ale stratil kontrolu nad autom a v prvej zákrute vrazil do steny.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Formula-E.sk (@formula_e.sk)

 

Jeho reakcia po vystúpení z monopostu hovorí za všetko.

Web The Race oslovil šéfa tímu Rogera Griffithsa, ktorý označil Dennisovo vypadnutie za kolosálne nešťastie. „O príčinách je veľmi skoro hovoriť, pretože ešte pochopiteľne nemáme dáta. Povedal, že zo zadnej časti počul nejaké zvláštne zvuky. Myslíme si, že zlyhalo niečo v hnacom ústrojenstve, zablokovalo zadné kolesá a posunulo ho do bariér.“

Dennis vnímal chvíle pred svojím vypadnutím nasledovne: „Boli to zvláštne zvuky z prevodovky alebo pohonnej jednotky. Keď som vchádzal do prvej zákruty, zadné kolesá sa kompletne zablokovali a šiel som do steny.“

Napriek sklamaniu zo straty možného titulu sa Dennis zmieruje s dnešným rezultátom. „Som spokojný, že som tretí. Tento šampionát je veľmi tesný a dnes som mohol prísť o množstvo pozícií. Myslím si, že titul získal najlepší, mal skvelú sezónu. My sme mali svoje momenty a od Saudskej Arábie sme prešli dlhou cestou. Úprimne, po prvých pretekoch som si nemyslel, že tu budem sedieť, takže s našou prácou môžeme byť skutočne spokojní.“

BMW sa s Formulou E lúči konečným šiestym miestom. Od budúcej sezóny bude stajňa figurovať opäť pod názvom Andretti, pričom bude aj naďalej využívať pohonnú jednotku Bavorov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *