Neviem, ako máme získať titul, priznáva šéf stajne Mahindra

foto: © FIA Formula E

Šéf tímu Mahindra Racing Dilbagh Gill priznal, že momentálne nevie, čo má spraviť, aby jeho stajňa získala titul. Ind to povedal pre Autosport.

Mahindra vstúpi do piatej edície s novou jazdeckou dvojicou. Nicka Heidfelda a Felixa Rosenqvista nahradili Jerome d´Ambrosio a Pascal Wehrlein. Heidfeld zastáva úlohu rezervného pilota a poradcu tímu. Simulátorovým a vývojovým pilotom bude aj naďalej Sam Dejonghe.

„Musíme sa vrátiť k vyrovnanosti výkonov z tretej sezóny. Jeden z našich pilotov by mal byť na pódiu po každých pretekoch. Musíme sa k tomu dopracovať. Víťazstvá sú pekné, ale musíme sa zamerať na konzistentnosť a sústrediť sa na šampionát. Vedeli sme, ako vyhrávať preteky, ale nedokázali sme získať titul,“ priznáva Gill.

„Teraz sa spoločne učíme, ako získať titul, ako vyhrať preteky, pretože v jednotlivých podujatiach sme boli brilantní. V posledných mesiacoch sme náš tím rozšírili o mnoho ľudí. Tlak na tím sa zľahka znížil. Máme tak viac času na prácu,“ dodal šéf stajne, ktorá pred novou edíciou netají vysoké ciele.

Mahindra so zmenenou jazdeckou dvojicou vo Valencii nesklamala