Nevýrazný tím NIO klesol po parížskej búrke na dno priebežného poradia

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Prietrž mračien v Paríži nepriala čínskej stajni NIO, ktorá opäť nebodovala a po ôsmych pretekoch sezóny je už posledná. Predbehla ju totiž americká stajňa DRAGON, ktorá získala desať bodov zásluhou Maximilana Günthera.

V kvalifikácii to pre dvojicu pretekárov NIO vyzeralo celkom dobre. Domáci pretekár Tom Dillmann si zabezpečil najlepší kvalifikačný výsledok v sezóne, keď obsadil deviate miesto. Na začiatku pretekov patril k najrýchlejším, ale na konci osemnásteho kola v silnom lejaku narazil do steny, poškodil si zavesenie kolies a z pretekov musel odstúpiť. S nulou na bodovom konte mu patrí až 22. miesto v priebežnom poradí.

„Frustrujúci deň v Paríži, ale pozitívne je, že sme mali naozaj dobrú rýchlosť, zrejme najlepšiu v doterajšom priebehu sezóny. Je to určite krok správnym smerom. Pre tím to bola najlepšia kvalifikácia v tomto roku. Na začiatku pretekov som sa cítil dobre. Mohol som bojovať s autami, s ktorými som predtým bojovať nemohol. Na druhej strane je frustrujúce, že sme tento výkon nepretavili na body,“ povedal sklamaný Francúz.

Návrat k pretekom v Paríži:

Paríž: Frijns si vybojoval prvý triumf vo Formule E a bojuje o titul! (Video)

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Z jedenástej priečky štartoval Oliver Turvey. Brit sa dostal na priebežné siedme miesto, ktoré si udržiaval ešte polhodinu pred koncom pretekov. Prišla však zmena počasia a pokles o dve miesta. Dokázal sa dostať na ôsme miesto a vyzeralo to na bodový zisk. Lenže asi štvrťhodinu pred koncom narazil do zadnej časti auta Felipeho Massu, ktorý skončil v hodinách. Turvey dostal trest a v cieli mu patril štrnásty post.

„Bola to jedna z našich najlepších kvalifikácii v sezóne. Štartoval som z jedenásteho miesta a mohol som bojovať o body. Štart prebehol v poriadku a na suchu som sa cítil veľmi dobre. Dokázal som sa držať ostatných. Získal som dve priečky a cítil som, že mám na body. Potom však prišiel dážď a s ním aj chaos. Skončil som za Felipem, trochu som sa trápil. S útočným režimom sa mi za ním jazdilo dobre. Pokúšal som sa pred neho dostať, ale zablokovali sa mi kolesa a nemohol som nič robiť. Bola to smola, kolízia nebola zámerná. Boli to frustrujúce preteky,“ dodal devätnásty muž celkovej klasifikácie.

„Po našej najlepšej kvalifikácii v sezóne sme sa sústredili na zisk bodov s oboma jazdcami. Určite sme na to mali dostatočné tempo. Tom a Oliver odviedli počas prvej časti pretekov veľmi dobrú prácu, ale pani šťastena mala iný zámer. Žiaľ, doplatili sme na dážď a nehody. Je frustrujúce, že sme nebodovali. Budeme však stavať na našom parížskom výkone a v Monaku sa pokúsime vrátiť silnejší,“ povedal šéf tímu NIO Gérry Hughes.