New York: Formulu E si prišli pozrieť DiCaprio, Hemsworth, či Douglas

Alejandro Agag, Michael Douglas a Catherine Zeta Jones

Historicky prvé preteky otvorených monopostov v New Yorku zaznamenali veľký úspech. Formula E sa postarala o ďalšie posunutie hraníc motoršportu. Na vypredaných tribúnach sa ukázalo 20-tisíc fanúšikov.

Spokojný tak mohol byť šéf série Alejandro Agag. „Formula E má vo zvyku prekonávať zaužívané tradície. Tento víkend v New Yorku bol ďalším príkladom toho, čo všetko sa dá dokázať. Dokázali sme prvýkrát v histórii priniesť do New Yorku medzinárodné preteky otvorených monopostov. V tom sa Formula E líši od ostatných sérií – prináša elektrifikovaný motoršport do popredných svetových miest. Popri Hongkongu a Paríži sa New York veľmi rýchlo stal jednou z vlajkových lodí kalendára FE.“

„Preteky v New Yorku boli pre sériu rozhodujúcim momentom. Spoločne s miestnymi úradmi sme neúnavne pracovali na hľadaní správnej lokality. Nemohol to byť Central Park a možnosťou nebola ani Socha slobody. V skutočnosti som si myslel, že sa to nepodarí, nestrácali sme však nádej a napokon sme našli dejisko v Brooklyne a Formulu E sme dostali do New Yorku. Bola to tá najúspornejšia možnosť, ktorá znamenala, že sme nepotrebovali zatvárať ulice,“ dodal Španiel.

New York zažil účasť viacerých hviezd, medzi ktorými nechýbali Leondardo DiCaprio, Chris Hemsworth, či hviezda filmu James Bond Naomie Harris. V americkej metropole sa ukázali aj Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones. „Sú to vôbec pre formulové preteky v tomto meste. Prísť sem do Brooklynu loďou bolo veľmi zábavné. Vytvára to tu správneho ducha a vďaka minimu hluku je Formula E vhodnejšia pre celé rodiny. Mnoho rodičov sa cíti lepšie, keď sú deti vonku, takže organizátorom gratulujem. Boli sme tu s deťmi a priateľmi a všetci sme si to poriadne užili,“ nechal sa počuť slávny herec.

Naomie Harris

 

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: FIAFormulaE.com, Andrew Ferraro a Steven Tee (LAT)