Newyorský víťaz Bird o Evansovi: Bol som Harry Kane a on Jack Grealish

Sam Bird pred Mitchom Evansom
foto: Jaguar Land Rover

Sam Bird sa svojím včerajším víťazstvom v New Yorku vrátil do boja o majstrovský titul, ktorý sa zdal byť mimo jeho dosahu. Pilot Jaguaru vyhral spôsobom štart-cieľ a konkurentom nedal šancu.

Brit viedol od začiatku do konca a pred druhým v cieli, Nickom Cassidym z Virginu, mal viac než štvorsekundový náskok. Výrazne mu k tomu pomohol jeho tímový kolega Mitch Evans, ktorý bol ešte tri kolá pred koncom na druhom mieste. Jaguar bol veľmi blízko k prvému dvojitému víťazstvu vo Formule E. Po chybe sa však Evans prepadol na nebodované trináste miesto a po pretekoch bol evidentne zdrvený.

Pri aktivácii prvého útočného režimu sa dvojica Jaguaru pekne zohrala a Evans ochraňoval Birda pred dobiedzajúcim Cassidym. Bird po víťazstve oslavoval v anglickom futbalovom drese a Evansa prirovnal k anglickému ofenzívnemu stredopoliarovi Jackovi Grealishovi. „Myslím si, že to bol môj Jack Grealish a veľmi dobre ma podporoval. Predpokladám, že ja som bol Harry Kane, len som to dostal do siete,“ povedal pre Motorsport.com.

Jaguar siahal na dvojité víťazstvo: Bola to neakceptovateľná chyba, priznáva Evans (Video)

 

Včerajší víťaz okrem Evansa vyzdvihol aj prácu tímu, ktorý počas soboty musel po Birdovej chybe rozobrať a poskladať veľkú časť monopostu. „Včera som z auta urobil poriadny neporiadok. Nedalo sa to zachrániť a museli sme vytiahnuť celú vaňu. Mali to pripravené šesť sekúnd pred štartom kvalifikácie. Šesť sekúnd pred začiatkom. Bolo to na zemi, bez nastavenia, ale mňa to dostalo na rošt.“

„V nedeľu sme zaznamenali doslova dokonalý deň. Dnes som prišiel iba o najrýchlejšie kolo pretekov. Ale vyhral som skupinovú časť kvalifikácie, získal pole position, vyhral preteky a viedol v každom kole. Je to perfektný deň,“ neskrýval nadšenie Bird, ktorý je vďaka víťazstvu novým lídrom priebežného poradia.

„Nie je to ožitie ako také. Videli sme to počas celého roka, ak sa pozriete na tempo, ktoré sme vždy mali. Ak to chce niekto študovať, tak zistí, že sme boli veľmi silní. Viackrát som sa z viacerých príčin nekvalifikoval dobre. Ak by sa mi to podarilo lepšie, viedol by som si omnoho lepšie, ale nevyšlo to. Ak sa dokážete kvalifikovať dopredu, tak viete vpredu aj jazdiť, pretože máme veľmi silné auto,“ uzavrel pretekár Jaguaru.

Nový líder Bird zažil vzkriesenie a vyhral preteky v New Yorku, krutý koniec Evansa (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *