NEXTEV absolvoval testy novej pohonnej jednotky

NEXTEV

Ešte pred londýnskym finále absolvoval Oliver Turvey so svojím tímom NEXTEV testovanie budúcoročnej pohonnej jednotky na španielskom okruhu Circuit de Calafat. Britský pilot bol po odjazdených kilometroch spokojný. Zároveň však dodal, že je ešte príliš skoro na hodnotenie šancí čínskeho tímu v sezóne 2016/2017.

„Boli to dva testy Mali sme veľmi štruktúrovaný program toho, čo chceme testovať. Zameral som sa na úvodnú inštalačnú prácu a testovanie rôznych nastavení auta. Bolo to veľmi dobré, vyskúšali sme množstvo vecí. Ale keď testujete na okruhu, tak sa to ťažko porovnáva s dátami z mestských okruhov, kde súťažíme v rámci Formuly E,“ priznáva Turvey.

„Využili sme okruh Calafat v Španielsku, ktorý je veľmi úzky a kľukatý, takže sa podobá na reálny okruh Formuly E. Je to však klasická trať a v taktom prípade sú prítomné vždy nejaké odlišnosti. Ale bolo dobré byť súčasťou testov. Absolvoval som ich oba. Je dobré vyvíjať auto už od začiatku spolu s tímom,“ pokračuje Brit.

Ani po dvoch testoch nemá 29-ročný pretekár istotu kontraktu pre budúcu edíciu Formuly E. „Zatiaľ nie je nič potvrdené, ale verím, že budem v aute aj v nasledujúcom ročníku. NEXTEV mi dal príležitosť byť súčasťou tohto športu a ja chcem byť lojálny. Snáď budeme v budúcom roku konkurencieschopnejší a ja budem súčasťou toho všetkého,“ dodal Turvey.

foto: FormulaEZone, foto: Andrew Ferraro (LAT)