Nezačali sme tak, ako sme chceli, priznáva Lucas di Grassi z Audi

Lucas di Grassi
foto: © FIA Formula E

Audi vstúpilo do novej éry Formuly E výsledkom, ktorý mnohých sklamal. Rijád priniesol nemeckému konštruktérovi len šesť bodov a ôsmu, respektíve deviatu pozíciu.

Daniel Abt skončil tesne pred svojím kolegom Lucasom di Grassim. Brazílčan získal titul v tretej sezóne a vlani sa výrazne podieľal na zisku tímového primátu pre Audi. Aj preto teraz verí, že sa jeho tím vzchopí rovnako ako vlani, keď na začiatku sezóny nedokázali Nemci získať ani jeden jediný bod.

Pre di Grassiho to v Rijáde vôbec nevyzeralo dobre. Pôvodne skončil v kvalifikácii jedenásty, ale pre porušenie pravidla o maximálnom výkone pri jeho plnom využití štartoval až z osemnásteho okna na štartovom rošte. Do cieľa prišiel deviaty. Šampión zo sezóny 2016/2017 verí, že sa Audi čoskoro pozviecha.

Mohlo by vás zaujímať:

Audi pri premiérových pretekoch novej sezóny v Rijáde neobstálo

„Postupnými krokmi sme sa dostali na deviate miesto, získali sme aspoň niekoľko bodov. Aj tak je to lepšie ako vlani. Po minuloročných pretekoch v Mexiku sme mali na konte len dva body. Teraz ich máme už po prvých pretekoch. Nezačali sme však tak, ako sme chceli. V kvalifikácii prišla diskvalifikácie,“ vysvetľuje pretekár a šéf projektu Roborace.

Brazílčan upozornil na to, že chyba nebola len na strane pilotov. „Auto nebolo dokonalé. Musíme na ňom ešte poriadne popracovať. Potrebujeme nájsť nejakú rýchlosť, predovšetkým pri nízkej priľnavosti, daždi a na začiatku pretekov. Som však presvedčený, že môžeme aj naďalej bojovať,“ dodal di Grassi pre Autosport.

Najbližšie preteky sú na programe už 12. januára v marockom Marrákeši. Na druhý deň budeme sledovať oficiálne nováčikovské testy.

Mohlo by vás zaujímať:

TESTY: Poznáme prvé mená nováčikovských testov v Marrákeši