Niekdajší motocyklový šampión Max Biaggi sa stal ambasádorom Venturi

foto: Venturi

Monacký konštruktér Venturi dnes predstavil nového ambasádora značky, ktorým sa stal šesťnásobný motocyklový majster sveta Max Biaggi. Známy pretekár sa fanúšikom Formuly E predstavil len nedávno počas Rím E-Prix.

Táto spolupráca je logickým vyústením nadväzujúcim na minulosť. Biaggi a prezident Venturi Gildo Pastor sa poznajú viac ako pätnásť rokov. Táto spolupráca by mala pomôcť značke zviditeľniť sa. „K Maxovi cítim veľkú náklonnosť. Je otvorený, odhodlaný a vášnivý. Rovnako ako keď som ho stretol prvýkrát. Vidím sa v ňom. Je pre nás cťou obliecť ho do našich farieb.“

„Som veľmi šťastný, že sa vydávam na túto novú cestu a s ambicióznym Gildom, ktorý je veľkým priekopníkom. Obaja radi objavujeme nové projekty, dosahujeme nové ciele a chceme ísť stále ďalej. Teším sa na produktívne partnerstvo a verím, že prispejem k pokračujúcemu rastu Venturi,“ prezradil Biaggi.

Talian bude monackú značku reprezentovať na veľkých podujatiach. Jeho expertíza má pomôcť aj pri ďalších zamýšľaných rýchlostných rekordoch automobilky.