Niektoré tímy ma veľmi sklamali, povedal Buemi o zákaze zo strany FIA (VIDEO)

Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

Nissan má za sebou úspešnú sezónu, ktorú v New Yorku korunoval Sébastien Buemi vôbec prvým víťazstvom vo Formule E pre túto značku. Švajčiar obsadil v konečnom hodnotení skvelé druhé miesto. Prvý japonský konštruktér v elektrickom šampionáte skončil celkovo na štvrtom mieste, pričom na tretí Virgin stratil iba jeden jediný bod.

Už niekoľko týždňov je jasné, že Nissan nebude mať jednoduché leto. FIA pred časom zakázala motor s dvomi jednotkami MGU, ktoré v už skončenej sezóne využívali práve piloti japonského konštruktéra. Podľa konkurencie to Nissanu prinášalo nepovolenú výhodu predovšetkým v pomalých zákrutách. Vedenie tímu akceptovalo rozhodnutie FIA a Michael Carcamo dodal, že „Nissan je vo Formule E pre to, aby prinášal inovatívne riešenia. Ak je aktuálny smer vývoja podľa FIA zlý, tak pôjdeme iným smerom.“

Buemi: „Možno to bolo pre niektorých príliš inteligentné.“

Buemi po pretekoch v New Yorku ponúkol na celú vec svoj pohľad a pre e-racing365 povedal: „Bolo to veľmi politické a podľa mňa to bolo hrané veľmi zlým spôsobom. Mnoho ľudí spravilo veľmi veľa z hľadiska lobingu. Samozrejme, že druhé miesto v šampionáte ma teší, ale na druhej strane som smutný, že to, čo sme vyprodukovali počas tohto roka, bude v budúcej sezóne zakázané. Pre niektorých ľudí to bolo možno príliš dobré alebo príliš inteligentné.“

„Veľmi ma toto rozhodnutie sklamalo, pretože Formula E je o inovácii pohonných jednotiek a elektromobility. Zabili sme to len preto, že to bolo pridobré. Takisto som veľmi sklamaný zo správania sa niektorých tímov pri riešení tejto otázky. Musíme s tým však žiť. Dúfajme, že v budúcej sezóne budeme vedieť porážať ostatné tímy férovo a s podobnou pohonnou jednotkou,“ dodal šampión z roku 2016.

Na tlačovke po májových pretekoch v Berlíne došlo medzi trojicou Buemi, Vergne a di Grassi k zaujímavej výmene názorov, ktorú si môžete pozrieť tu:

K celej záležitosti sme pred časom napísali aj článok, kde celú situáciu podrobnejšie rozoberáme:

Sú to „plačkovia“, reagoval Buemi na sťažnosti Vergna a di Grassiho (video)

TIP: Sledujte nás na Instagrame