Niektoré tímy riskujú a do sezóny vstúpia bez rezervného pilota

foto: Formula E

Nová sezóna Formuly E so sebou prináša nové výzvy a tímy sa musia prispôsobiť aktuálnym podmienkam zavineným pandémiou COVID-19. Ako informuje The-Race, niektoré z nich vstúpia do siedmeho ročníka bez rezervného jazdca.

Vzhľadom na všadeprítomný koronavírus sa však ľahko môže stať, že niektorý z pretekárov bude pozitívne testovaný. Práve vtedy by mal do diania zasiahnuť rezervný jazdec tímu. Ak ho stajňa nebude mať, tak na štart bude môcť postaviť len jedno auto. Ak budú pozitívni obaja pretekári a stajňa nebude mať k dispozícii dvoch náhradníkov, tak to môže byť veľmi nepríjemné.

Rôzne série, vrátane F1, museli takýto problém riešiť. Väčšina tímov vezme do Santiaga a Rijádu rezervných pilotov. V prípade stajní Audi, Nissan, Virgin a Dragon by to mal byť v Santiagu jeden náhradný pilot. Audi prostredníctvom svojho hovorcu potvrdilo, že neplánuje označiť niektorého zo svojich jazdcov naprieč rôznymi kategóriami za rezervného pilota. Nemecký konštruktér si môže vyberať.

PODCAST: Predsezónne testy štartujú na budúci týždeň, nová sezóna klope na dvere

Zákaznícky tím Audi, Virgin, má k dispozícii pilotov nemeckého konštruktéra. Virgin však na preteky rezervného jazdca „neťahával“ a to isté platí aj o Nissane. Japonský konštruktér však disponuje rezervnými a vývojovými jazdcami, ide konkrétne o Janna Mardenborougha a Micunoriho Takabošiho.

V prípade Mercedesu je voľba jasná – Gary Paffett. Porsche len včera potvrdilo, že v pozíciách rezervných jazdcov uvidíme vlaňajšieho pretekára tímu Neela Janiho a doterajšiu náhradnú jazdkyňu Simonu de Silvestrovú. Venturi sa pravdepodobne v prípade potreby spoľahne na Arthura Leclerca. Jaguar je od minulého roka spájaný so Sachom Fenestrazom. BMW dá zrejme šancu jazdcovi DTM Lucasovi Auerovi.

V prípade Mahindry zatiaľ čakáme nielen na meno rezervného jazdca, ale aj na kolegu Alexandra Simsa. Podobné je to aj v stajni NIO 333, kde by sme mali čoskoro spoznať kolegu Olivera Turveyho. To isté platí aj o Dragone. Šampióni z DS Techeetah aj naďalej využijú služby oficiálneho rezervného jazdca tímu, ktorým je James Rossiter.

Všetky tímy musia nominovať svoje kompletné jazdecké zloženie do siedmeho decembra.

Poznáme harmonogram predsezónnych testov, trať prejde zmenami

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *