Nikto neveril, že to dokážem, reaguje šťastný Dennis na svoje premiérové víťazstvo (Video)

Jake Dennis
foto: Formula E

Premiérový víťaz pretekov Formuly E Jake Dennis tvrdí, že nikto neveril v jeho víťazstvo. Nováčik vo farbách BMW to povedal po pretekoch v rozhovore pre Motorsport.com.

Po štarte sa za Dennisom vytvoril vláčik. To sa očakávalo, pretože vo Valencii to mali piloti veľmi náročné predovšetkým so spotrebou. Preto sa nikto nehrnul výrazne dopredu a väčšina sa skrývala za súperom jazdiacim pred ním. Za Dennisom sa veľmi dlho držal napokon tretí Alex Lynn na Mahindre.

„Plán bol taký, že pustím Alexa pred seba, ale bolo celkom evidentné, že to nechcel. Museli sme to zmeniť. On v podstate kopíroval každý môj pohyb. V skutočnosti to bola partia pokru. My sme trochu odkryli naše karty a na konci pretekov sa z toho stala náročná vec kvôli energii. Mali sme perfektnú stratégiu, preteky sme skrátili o kolo, a potom sme v poslednom kole šli naplno. To bola tá najlepšia stratégia, ktorá nám vyšla,“ zhodnotil nováčik.

Dennis to vpredu nemal ľahké, no napriek tomu zvíťazil. „Nikto nechcel viesť. Ale niekto musel. Ja som bol tým, kto viedol celé pole a aj tak to vyšlo, čo je senzačné. Je obrovská úľava, že to vyšlo a prvýkrát sme vyhrali. Ukazuje to, akú efektívnu pohonnú jednotku má BMW.“

„Každý pilot je šokovaný, že som viedol od prvého po tridsiate kolo. Nikto si nemyslel, že je to možné. Samozrejme, súperíme s chlapcami ako António, JEV, Oliver Rowland. To, že som ich porazil, ma skutočne povzbudzuje.“

Dennis sa stal 24. pilotom, ktorý dokázal vo Formule E získať pole position a je 19. víťazom E-Prix. To ho katapultovalo do prvej desiatky, konkrétne na ôsme miesto.

Skvelý návrat BMW znamená prvé víťazstvo nováčika Dennisa vo Formule E! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *