NIO 333 je šiestym potvrdeným účastníkom Formuly E pre éru Gen3

Oliver Turvey
foto: Formula E

Zoskupenie NIO 333 dnes potvrdilo, že ho na štartovom rošte Formuly E uvidíme aj v ére Gen3, ktorá odštartuje sezónou 2022/2023. Aktuálne predposledný tím priebežného poradia je šiestym potvrdeným účastníkom novej etapy šampionátu.

NIO 333 sa pridalo k už predtým potvrdeným konštruktérom – Mahindra, DS, Jaguar, Nissan a Porsche. Zotrvanie Číňanmi vlastneného tímu bolo očakávané, keďže silné partnerstvo so spoločnosťou Integral Powertrain ako aj nadviazanie spolupráce s GUSTO Engineering výrazne naznačovali jeho zotrvanie.

Riaditeľ tímu Vincent Wang na margo smerovania šampionátu povedal: „Zažili sme vývoj Formuly E od jej začiatku až po dnešok. V čase, keď sa z nej stali majstrovstvá sveta, vítame vývoj v podobe tretej generácie. Zúčastnili sme sa mnohých pracovných stretnutí súvisiacich s Gen3. Formula E je stále najlepšou pretekárskou sériou využívajúcou novú energiu s dôrazom na vývoj udržateľnosti, celosvetového vplyvu a je na čele inovácie v oblasti elektromobility. Sme nesmierne hrdí, že sme jej súčasťou.“

Podľa zákulisných informácií by sme sa čoskoro mali dočkať potvrdenia aj od amerického Dragonu. Zatiaľ jedinou neznámou spomedzi aktuálnych tímov je Mercedes. Ako je známe od vlaňajška, Audi a BMW po tejto sezóne šampionátu opustia.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *