NIO 333 prechádza opäť veľkými zmenami, za sebou má úvodné testy

Oliver Turvey
foto: Formula E

Tím NIO 333 sa len nedávno rozišiel so svojím doterajším inžinierskym partnerom, spoločnosťou QEV Technologies. Stajňa prechádza podľa špecializovaného portálu The-Race.com veľkou reštrukturalizáciou. Opakuje sa teda situácia z vlaňajška.

V prípade QEV je odchod z tímu pochopiteľný, keďže španielska spoločnosť sa zameriava na prevádzku vlastného tímu v pripravovanom šampionáte Extreme E. So stajňou sa rozlúčia aj niektoré iné persóny, vrátane inžinierov. Podľa šéfa tímu Christiana Silka prebehli odchody v priateľskom duchu.

„Budujeme tím pre siedmu sezónu,“ povedal. „Zverejnili sme mnoho pracovných inzerátov, čo nie je tajomstvo, a dostali sme veľký počet kvalitných žiadostí, čo nás veľmi potešilo. Postupne tieto posty zapĺňame a náš tím v Spojenom kráľovstve rastie. QEV bol skvelým podporovateľom tímu a počas uplynulej sezóny sme si spoluprácu veľmi užívali. Stále sme priateľmi a pravidelne spolu hovoríme, ale my sa teraz snažíme o odlišný spôsob budovania stajne.“

Beznádejne posledný tím NIO 333 to svojim jazdcom neuľahčil, tí sa mohli aj roztrhať

Tím začal s testovaním nového auta počas augusta. Za sebou má nárazové testy v Taliansku a Oliver Turvey odjazdil na britskom letisku Abingdon zhruba 640 kilometrov. „Minulý týždeň sme absolvovali dva dobré dni. Samozrejme, keď je auto prvýkrát v akcii, pracujete na jeho spoľahlivosti a túto vec sme vyriešili. Teraz sa vo vývojovom procese sústredíme na hlbší výkon,“ dodal Silk.

Zdá sa, že Turvey bude jedným z dvojice pilotov tímu v sezóne 2021. Nie je jasné, kto bude jeho kolegom, ale medzi najväčších favoritov patria Ma Čching-Chua a Daniel Abt.

PODCAST: Čo sa deje vo Formule E mesiac po skončení sezóny?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *