NIO: Nevýrazného Filippiho nahradí v Paríži Číňan Ma

foto: © FIA Formula E

Po premiérových pretekoch v Ríme sa stajňa NIO rozhodla pre dočasnú zmenu. Nevýrazného Lucu Filippiho v Paríži nahradí Ma Čching-Chua. Číňan v siedmich odjazdených pretekoch Formuly E zatiaľ nebodoval.

Paríž E-Prix je na programe už 28. apríla. Rezervný pilot NIO tak má na prípravu len zopár dní. Ma sa v elektrickej kategórii prvýkrát ocitol v druhej sezóne. Vtedy vo farbách dnes už neexistujúceho Teamu Aguri odjazdil štyri podujatia. V predošlej edícii v stajni TECHEETAH absolvoval troje pretekov. Na svoj prvý bod zatiaľ čaká.

„Som veľmi šťastný a poctený, že môžem byť späť v kokpite vďaka stajni NIO. Ďakujem za túto príležitosť. Naozaj sa veľmi teším, že budem opäť pretekať proti najlepším jazdcom sveta. Budem sa snažiť o čo najlepší výsledok. Vidíme sa v Paríži,“ reagoval Ma na svoje menovanie do pozície pretekára tímu.

Zatiaľ nie je jasné, či zostane pretekárom tímu až do konca sezóny. Momentálne je celá vec komunikovaná ako dočasná záležitosť. Dá sa však očakávať, že v prípade, ak čínsky pretekár svojimi výkonmi presvedčí vedenie, tak si môže miesto udržať práve na úkor Filippiho až do konca ročníka.