Nissan aj ROKiT chcú napriek ťažkostiam zostať vo Formule E

Oliver Rowland
foto: Formula E

Aktuálna ekonomická situácia tímov nie je vôbec ružová, podobne ako v F1, kde majú niektorí veľké problémy. Ako však informuje The-Race.com, Nissan a aj ROKiT, ktorý je hlavným sponzorom stajne Venturi, chcú zotrvať v elektrickom šampionáte.

Nissan vstúpil do Formuly E s trojročným programom, ktorý vyprší na konci budúceho kalendárneho roka. Tento plán chce dodržať aj napriek finančnej strate na úrovni viac ako dvoch miliárd eur. Renault, ktorý je v spoločnej skupine s Nissanom, potvrdil svoje pokračovanie v F1.

Nissan zatvára niektoré svoje pobočky a spolieha sa na dva nové modely elektromobilov, od ktorých si sľubuje návrat na stratené pozície. Japonský konštruktér dosiahol svoje prvé víťazstvo vlani v New Yorku, okrem toho získal šesť pole positions, ktoré si podelili Sébastien Buemi a Oliver Rowland.

ROKiT uprednostnil Formulu E pred F1

Spoločnosť ROKiT, ktorá je hlavným sponzorom tímu Venturi, prerušila svoje partnerstvo s tímom Williams F1, kde zastávala pozíciu titulného sponzora. Ostatné partnerstvá tohto subjektu by však mali zostať v platnosti. Williams zverejnil svoje finančné výsledky, ktoré hovoria o strate na úrovni asi trinástich miliónov eur a tím je momentálne na predaj.

Hovorca ROKiT krátko po „rozchode“ s Williamsom pre The-Race.com povedal, že plánuje zostať súčasťou tímu Venturi vo Formule E, za ktorý jazdia Edoardo Mortara a Felipe Massa.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *