Nissan bodoval v Hongkongu s oboma pilotmi, Buemi a Rowland uzavreli prvú desiatku

Sébastien Buemi
Zdroj: Nissan

Nissan sa vo včerajších virtuálnych pretekoch v Hongkongu dočkal bodov od obidvoch svojich jazdcov. Séria Race at Home Challenge má za sebou presnú polovicu pretekov.

Sébastien Buemi obsadil v kvalifikácii osemnáste miesto a po štarte sa posunul na dvanásty post. Podarilo sa mu to najmä vďaka tomu, že sa dokázal viac-menej vyhnúť hromadnej kolízii v prvej zákrute. Do konca pretekov si ešte dokázal polepšiť o tri priečky a tešil sa z bodového zisku za deviate miesto. V priebežnom poradí je šestnásty.

„Deviate miesto je pre mňa v sérii Race at Home Challenge zďaleka najlepším výsledkom. Bol som o čosi rýchlejší ako jazdci vpredu, ale nedokázal som ich predbehnúť. Teším sa na ďalšiu trať, keďže si myslím, že s predbiehaním to tam bude jednoduchšie. Celkovo som podal omnoho lepší výkon ako doteraz a teším sa, že som pre tím získal nejaké body,“ zhodnotil bývalý šampión Formuly E.

Oliver Rowland štartoval zo sľubnej piatej priečky, ale na rozdiel od Buemiho sa nedokázal vyhnúť chaosu po štarte. Po náraze od jedného zo súperov klesol na predposledný post, ale skvelou jazdou sa dokázal vyšvihnúť na posledné bodované miesto. „Boli to náročné preteky. V kvalifikácii sme boli rýchli, ale v pretekoch prišla veľká nehoda v prvej zákrute a ja som nemal kam ísť. Som trochu sklamaný, že som neskončil vyššie, ale dve umiestnenia v prvej desiatke sú pre tím dobrým výsledkom.“

V pretekoch simulátorových jazdcov skončili zástupcovia Nissanu takisto v prvej desiatke. Jan von der Heyde obsadil siedme a Niek Jacobs deviate miesto.

Virtuálne preteky v Hongkongu vyhral nový líder Wehrlein. Prvá zákruta priniesla ďalšie šialenstvo (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *