Nissan bodoval v New Yorku s oboma pilotmi, Rowland s ďalším pódiom

Oliver Rowland
Zdroj: Nissan

Nissan sa včera dočkal ďalšieho pódia v pretekoch Race at Home Challenge zásluhou Olivera Rowlanda, ktorý skončil tretí. Bodoval aj Sébastien Buemi.

Po minulotýždňovom triumfe z Berlína sa Rowland kvalifikoval na šieste štartové miesto. Po skvelom výkone sa posunul na druhé miesto, o ktoré ho pripravil Pascal Wehrlein a Brit skončil napokon tretí. V priebežnom poradí postúpil na štvrtý post.

„Boli to dobré preteky, v ktorých som zo šiesteho miesta získal ďalšie pódium. V kvalifikácii som spravil malú chybu, takže z toho nebola ideálna štartová pozícia, ale zvládol som to. Som trochu sklamaný, že som nedokázal poraziť Pascala Wehrleina, keďže som bol pred ním. Spravil som však malú chybu. Je to ale dobrý výsledok a čo je hlavné, podporujeme dobrú vec a UNICEF,“ dodal Rowland.

Buemi štartoval z ôsmej pozície a v pretekoch si svoj post udržal, priebežne je pätnásty. „Finišoval som na ôsmom mieste, čo je zatiaľ môj najlepší výsledok vo virtuálnych pretekoch. Som spokojný. Takisto sa teším, že Oli získal ďalšie pódium pre náš tím. Postupne sa zlepšujem, čo je dobré.“

Nissan sa vďaka dvojitým bodom z New Yorku posunul už na priebežné štvrté miesto medzi tímami.

Vandoorne sa dočkal virtuálneho triumfu a pred finále je na čele šampionátu (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *