Nissan cíti tlak kvôli úspešnej ére Renaultu

foto: Nissan

Od novej sezóny budeme medzi tímami sledovať nové meno. Renault, ktorý ovládol prvé tri tímové hodnotenia, vystrieda Nissan. Ten bude mať čo robiť, aby sa aspoň priblížil k úspechom svojho partnera z aliancie. Japonský konštruktér prevezme miesto Renaultu v spolupráci s tímom e.dams, ktorý bude aj naďalej operačnou jednotkou stajne.

Športový riaditeľ Nissanu Michael Carcamo pre Autosport prezradil viac. „Samozrejme, že to na nás vyvíja tlak. Fakt, že máme toho istého predsedu aliancie, mi situáciu neuľahčuje. Mám však dobré referencie. Vieme, že tento tím je schopný. Tím e.dams je solídny a poskytuje nám dobrý základ. Nechcem byť naivný a myslieť si, že len preto, že štartujeme s nimi, musíme byť na vysokej pozícii.“

„Auto je úplne nové, budeme mať nového jazdca. Je to množstvo nových vecí. Zažijeme nečakané zvraty a obraty. Dúfam však, že nás príprava postaví pred prvými pretekmi v Rijáde na pevné nohy,“ dodal šéf Nissanu, ktorý si pred štartom novej sezóny nechcem dávať konkrétne ciele. Aspoň nie štyri mesiace pred jej začiatkom.

„Nerád by som bol v pozícii, v ktorej hovorím, že niečo chceme. Myslím si, že potrebujeme vedieť, že sa hýbeme správnym smerom, že sme efektívnejší. Vtedy prídu aj výsledky. Môžete mať perfektnú prípravu, ale v pretekoch môže prísť aj tak smola. Myslím si, že ide o všetky elementy dokopy. Nie je to jednoduché a my to berieme postupne, krok za krokom,“ dodal Carcamo.