Nissan dosiahol v testovacích virtuálnych pretekoch dve miesta v prvej desiatke

Zdroj: Nissan

Nissan dosiahol vo včerajších testovacích pretekoch pred budúcotýždňovým spustením série Race at Home Challenge solídny výsledok.

Vo včerajších virtuálnych pretekoch, ktoré prebehli na platforme rFactor 2 zvíťazil Maximilian Günther na BMW. Vo vozidlách japonskej značky sa na monackom okruhu aspoň virtuálne predstavili Oliver Rowland a Jann Mardenborough, ktorý nahradil Sébastiena Buemiho. Švajčiar sa k e-športovému šampionátu pripojí v sobotu, keď budeme sledovať prvé preteky s udeľovaním bodov. Jazdiť sa bude v Hongkongu.

Prvú časť včerajšieho podujatia tvorila kvalifikácia a následne preteky takzvaného challenger roštu, v ktorom súťažia simulátoroví hráči doplnení o známe tváre z motoršportu. Nissan reprezentovala mexicko-nemecká dvojica Ricardo Sánchez, Marc Gassner. Druhý menovaný zaznamenal dobrý výsledok, keď skončil celkovo tretí. Sánchezovi sa nedarilo.

Prvé virtuálne preteky Formuly E priniesli chaos a víťazstvo Günthera (Video)

Následne sme sledovali preteky jazdcov z prostredia Formuly E. Oliver Rowland dosiahol solídne šieste miesto. „Bola to moja prvá skúsenosť s e-športom a najmä v úvodných kolách to bolo veľmi zaujímavé. Celkovo som spokojný. Myslím si, že som mal dobrú rýchlosť, ale nemal som šťastie. Každopádne, bolo to skvelé zahrievacie podujatie a už teraz sa teším na prvé preteky.“

Vydarené predstavenie predvielol aj Jann Mardenborough, ktorý skončil deviaty. „Dúfam, že sme fanúšikov, ktorí to sledovali z bezpečia svojich domovov, pobavili. Spoločne s UNICEFom chceme pomôcť deťom na celom svete prostredníctvom týchto vzrušujúcich e-športových pretekov v boji proti šíreniu vírusu COVID-19. Olimu a Sébovi želám v ďalších pretekoch veľa šťastia.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *