Nissan hľadá náhradu za Rowlanda, v hre sú Albon, di Grassi či Kvjat

Oliver Rowland
foto: Nissan

Nissan hľadá náhradu za Olivera Rowlanda, ktorý po tejto sezóne odíde do Mahindry. The Race informuje o troch možných kandidátoch na čoskoro uvoľnený post.

Medzi najvážnejšími kandidátmi by mali byť Alex Albon a Lucas di Grassi. Prvé meno je zaujímavé najmä preto, že Albon testoval pred tromi rokmi monopost Nissanu, ale na poslednú chvíľu si ho uchmatlo Toro Rosso v F1. Bola z toho kauza, ktorej sme sa venovali niekoľko týždňov.

V prípade di Grassiho by to bolo zaujímavé preto, lebo by bol kolegom Sébastiena Buemiho, ktorý by mal zostať s tímom. Obaja títo jazdci majú za sebou niekoľko pikantných súbojov a bitiek o titul. Okrem Albona a di Grassiho vraj Nissan zvažuje aj angažovanie Daniila Kvjata, Maximiliana Günthera a Alexa Lynna.

Ako však podčiarkuje The Race, najväčšiu šancu by mal mať práve Albon, na ktorého sa tím zameriava. Nissan by však bol zaujímavým miestom aj pre di Grassiho, ktorý si po odchode Audi po tejto sezóne hľadá nové miesto. Ako nedávno povedal, chce zostať v šampionáte, ale iba v konkurencieschopnom aute.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *