Nissan je z rozhodnutia FIA nepríjemne prekvapený

Jean-Paul Driot
foto: © FIA Formula E

Nissan má počas testov a príprav na novú sezónu o starosť navyše, pretože FIA do budúcna zakázala využitie dvojitého motora. Japonský konštruktér v tejto sezóne ťaží z unikátneho motora, ktorého súčasťou sú hneď dve jednotky MGU. Práve tie podľa mnohých poskytujú obom jazdcom tímu diskutabilnú výhodu.

FIA prišla so zmenou pravidiel, ktorej súčasťou je aj redukovanie jednotiek MGU z dvoch na jednu. Ešte pred pretekmi v Berne sa k tejto téme vyjadril šéf tímu Jean-Paul Driot, ktorého v zákulisí pretekov vidíme po dlhom čase. O Francúzovi sa vie, že v poslednom období bojuje s vážnymi zdravotnými problémami.

„Do tejto sezóny sme vstúpili s veľmi inovatívnou pohonnou jednotkou a bolo náročné dať ju dohromady. Mali sme čo robiť, aby sme ju spravili spoľahlivou. Teraz sme však dosiahli požadovanú úroveň spoľahlivosti a výkonu. Po sezóne sa v krátkom čase budeme musieť vrátiť k jedinej jednotke,“ zhodnotil Driot, ktorý priznal, že rozhodnutie FIA ho prekvapilo.

„Toto rozhodnutie bolo pre nich náročné. Na trati sme boli veľmi silní, vyrovnali sme sa každému. Oni sa však rozhodli, že sa vrátime k jednému motoru. Boli sme prekvapení, pretože z ich strany na začiatku sezóny prebehla homologizácia. Vždy sme sa riadili pokynmi FIA. Robíme to, čo chcú. Nissan je tu na to, aby prinášal inovácie a o to sa budeme pokúšať,“ dodal Driot.

Nissan tak má pomerne málo času na to, aby sa na novú sezónu pripravil s pohonnou jednotkou, ktorá zahŕňa iba jednu jednotku MGU.

TIP: Sledujte nás na Instagrame