Nissan mení plány, novú pohonnú jednotku predstaví zrejme až v Monaku

Oliver Rowland
foto: Formula E

Nissan je donútený meniť plány a predstavenie svojej novej pohonnej jednotky odkladá pravdepodobne až do mája. Informuje o tom The Race.

Japonský konštruktér mal pôvodne predstaviť nový balík už na budúci víkend v Ríme, avšak vzhľadom na meškanie v dodávateľskom reťazci to nebude možné. K spomínanému meškaniu výrazne prispieva aktuálna pandémia. Nový balík Nissanu spoznáme zrejme až začiatkom mája v Monaku. To znamená, že v ďalších štyroch pretekoch – po dvoch v Ríme a vo Valencii – musia Sébastien Buemi a Oliver Rowland bojovať s vlaňajším balíkom.

Ako informuje uvedený zdroj, toto rozhodnutie padlo po dvoch dňoch súkromných testov na španielskej trati Calafat. Na trati sa objavili aj šampióni z DS TECHEETAH, ktorí svoj nový balík stihnú predstaviť už na budúci víkend. Rovnaký postup by mal zvoliť aj Dragon, čo znamená, že jediným tímom s vlaňajším pohonným ústrojenstvom bude práve Nissan.

Práve Japonci sa nedávno stali tretím konštruktérom, ktorý potvrdil svoju ďalšiu účasť vo Formule E do roku 2026. Pred nimi tak spravili Mahindra a DS, po nich Porsche.

POTVRDENÉ: Nissan zostáva vo Formule E minimálne do roku 2026 (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *