Nissan nezopakoval výsledok z Rijádu, v Maroku bodoval len Buemi

Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

Nissan má za sebou druhé preteky vo Formule E, v ktorých predviedol svoj potenciál. Na rozdiel od Rijádu bodoval tentoraz iba Sébastien Buemi, ktorý skončil ôsmy. Marrákeš Oliverovi Rowlandovi neprial a nový jazdec tímu skončil pätnásty.

V kvalifikácii sa Nissanu darilo. Buemi skončil po kvalifikačných skupinách na druhom mieste, v Super Pole obsadil štvrté miesto. Po vydarenom štarte sa Švajčiar ocitol na treťom mieste. Lenže hneď nato sa musel vyhnúť monopostu Jeana-Érica Vergna, ktorý svoje vozidlo DS TECHEETAH poslal v prvej zákrute do hodin. Buemi sa prepadol o desať priečok. Napokon to šampión druhej sezóny dotiahol na konečné ôsme miesto a k tomu pridal druhé najrýchlejšie kolo pretekov.

„Po skvelej kvalifikácii je to frustrujúce. Vyzeralo to sľubne, ale v prvej zákrute kolidovali autá TECHEETAH a Virginu a pri snahe vyhnúť sa im som stratil desať miest. Snažil som sa dostať čo najviac dopredu a skončil som ôsmy. Mohlo to však byť oveľa lepšie. Preteky s novým autom a pretekárskym formátom sú veľmi nepredvídateľné. Máme za sebou dve podujatia so šiestym a ôsmym miestom. Dnes sme mali tempo potrebné na pódium, čo v prvých pretekoch sezóny neplatilo,“ prezradil deviaty muž priebežného poradia.

Návrat k pretekom:

VIDEO: BMW zahodilo dvojité víťazstvo, v Marrákeši milimetrový triumf d´Ambrosia na Mahindre

Rowlandovi sa darilo predovšetkým v tréningoch, kde skončil štvrtý a šiesty. Po chybe v kvalifikácii štartoval z dvanástej pozície. V pretekoch sa mu nedarilo a v cieli ho klasifikovali na pätnástom mieste. „Deň sa začal dobre štvrtým a šiestym miesto v tréningoch. V kvalifikácii som mal malú poruchu a po chybe som skončil dvanásty. Mal som dobrý štart a bol som pripravený na boj. Žiaľ, nemali sme potrebnú rýchlosť. Musíme sa pozrieť na dáta.“

„Bola to ďalšia skvelá skúsenosť, ale je trochu frustrujúce, keď v tréningoch zužitkujete to, čo ste sa naučili v prvých pretekoch, a ani tak to nejde podľa plánu. Teraz sa pripravím na Santiago a množstvo času strávim v simulátore. Teším sa na preteky v Čile,“ povedal britský jazdec prvého japonského konštruktéra vo Formule E a jedenásty muž celkovej klasifikácie.

Nissanu patrí po dvoch pretekoch priebežné piate miesto. „Po veľkom úsilí v tréningoch a kvalifikácii sme očakávali lepší výsledok. V prvej zákrute sme mali trochu smoly. Sébastien spravil všetko, aby sa vyhol incidentu, ale to ovplyvnilo jeho pozíciu. Odviedol skvelú prácu pri prebíjaní sa späť. Získal body a dokázal, že sme stále konkurencieschopní. Preteky Formuly E sú veľmi nepredvídateľné. Aj tá najmenšia chybička môže poznačiť výsledok pretekov,“ povedal po pretekoch športový riaditeľ tímu Michael Carcamo.

Oliver Rowland a Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E