Nissan oficiálne potvrdil odchod Albona, meno jeho náhradníka sa dozvieme v piatok

foto: Nissan

Menej ako tri týždne pred začiatkom novej sezóny Nissan oficiálne potvrdil odchod Alexandra Albona, ktorý mal byť jedným z nováčikov Formuly E.

Thajsko-britský pilot dostal krátko po svojom angažovaní tímom Nissan e.dams ponuku od tímu Toro Rosso z F1. Pochopiteľne, okamžite začal zvažovať svoje možnosti a logicky sa napokon rozhodol pre kráľovskú sériu.

Prvým veľmi jasným náznakom bola jeho absencia v aute japonsko-francúzskeho tímu počas oficiálnych predsezónnych testov vo Valencii. Ponuku od talianskeho tímu F1 dostal len pár hodín pred ich začiatkom. Stajňa reagovala rýchlo a posledný deň testov strávil v aute Oliver Rowland, ktorý je najväčším favoritom na uvoľnený post.

Od tej chvíle prebehlo množstvo rokovaní o ďalšom postupe. Albon nechcel jazdiť vo Formule E a Nissan ho nechcel len tak pustiť preč, keďže mal podpísanú platnú zmluvu. Meno kolegu Sébastiena Buemiho sa dozvieme počas piatkovej prezentácie tímu pred novou sezónou, ktorá sa uskutoční v Tokiu.

Fanúšikovia by si istotne priali, aby Albona nahradil Fernando Alonso, ktorý cez víkend absolvoval svoje posledné preteky v F1. So Španielom by do série neprišla len ďalšia kvalita, ale aj obrovská marketingová injekcia a pozornosť celého motoršportového sveta. Ako sme už ale spomenuli, favoritom na uvoľnený post je Rowland. Na definitívu si budeme musieť počkať do piatka.

Nissan ponúkol Alonsovi kontrakt s platom na úrovni F1