Nissan pred pretekmi upozorňoval Rowlanda, aby príliš neriskoval

Oliver Rowland
foto: © FIA Formula E

Nováčik Oliver Rowland tvrdí, že jeho tím Nissan e.dams ho ešte pred pretekmi v Mexiku upozorňoval, aby zbytočne neriskoval. Brit to však zrejme nebral do úvahy, pretože vďaka riskantnému manévru v prvej zákrute sa dostal zo štvrtej na druhú priečku.

Rowland krátko po štarte zaútočil na Lucasa di Grassiho na Audi a vtesnal svoj monopost pred Brazílčana i tretieho Felipeho Massu. Až do posledných minút bol za lídrom pretekov Pascalom Wehrleinom na Mahindre, ktorý rovnako ako Nissan doplatil na konci na nedostatok energie. „Chcel som zostať v bezpečí. Posledná vec, ktorú mi pred štartom povedali bolo – pamätaj, že potrebujeme body. Snažil som sa vyhnúť problémom a úprimne, v takýchto situáciách sa riadite inštinktom.

„Vedel som, kde je Lucas a že sa viac sústredí na Felipeho. Vedel som, kedy zabrzdí. Bolo to trochu skoro a tak som si povedal, že idem do toho, pretože niekedy, keď zostanete vzadu, to môže dopadnúť ešte horšie. Tak som si šiel po pozíciu. Nezdalo sa mi, že by som riskoval, ale každý vravel, že to bolo úžasné. Ja som to vnímal normálne,“ povedal pilot Nissanu pre Autosport.

Rowland bojoval o pódium, lenže v poslednom kole doplatil na nedostatok energie, rovnako ako Buemi. Ani jeden z pilotov do cieľa nedorazil.

Návrat k pretekom:

Nissan siahal v Mexiku na vytúžené pódium, proti boli vybité batérie