Nissan predstaví nové auto v Monaku, chce bojovať o špicu

Sébastien Buemi
foto: Formula E

Nissan podľa očakávania predstaví nové auto počas budúcotýždňových pretekov v Monaku. Ako informuje The Race, posledná kontrola nového balíka prebehla v utorok v Španielsku.

Nissan musel kvôli obavám súvisiaci s pandémiou odložiť nástup novej pohonnej jednotky. Počas utorka sedel v aute bývalý pilot šampionátu Stéphane Sarrazin. Japonský konštruktér chcel nasadiť nové auto už v Ríme, napokon však musel s vlaňajším autom absolvovať ďalšiu štvoricu pretekov, čo sa odrazilo aj vo výsledkoch.

„Áno, v Monaku budeme mať nový balík,“ povedal pre vyššie uvedený zdroj športový riaditeľ Nissanu Tommaso Volpe. „Technicky sme prezreli všetko. Vylepšili a optimalizovali sme hardvér i softvér. Nemáte ten luxus, že si poviete – v poriadku, pozriem sa na hardvér. Čo sa týka výkonu, všetkých dvanásť tímov je viac-menej na jednej úrovni. Preto musíte hľadať priestor na zlepšenie všade.“

Nissanu sa v tejto sezóne príliš nedarí a v priebežnom poradí je predposledný. Aj napriek tomu zostávajú ciele tímu nezmenené. „Chceme byť na špici, ale, žiaľ, štart nebol taký, aký sme chceli. Dúfali sme v mierne lepšie výsledky, aj keď sme vedeli, že nové auto nastúpi až neskôr. Vedeli sme, že by prvé preteky mohli byť náročné, najmä preto, že sme nevedeli, aká tvrdá bude súťaž.“

„Na jednej strane môžeme povedať, ak sa pozriete na prvé preteky v Ríme, že tam sme boli aj so starým autom veľmi rýchli. Na druhej strane, berieme do úvahy, že bolo nové auto odložené.  Nemení sa však to, že chceme byť na špici,“ dodal Volpe.

PODCAST: Fraška vo Valencii? Nevadí! Veď aj F1 si pamätá päť áut v cieli

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *