Nissan pripravil o lepší výsledok náhodne aktivovaný obmedzovač

Oliver Rowland
foto: © FIA Formula E

Nissan prišiel v Hongkongu o ďalší dobrý výsledok po chybe, ktorá sa len tak nevidí. Oliver Rowland viedol prvých šesť kôl, no potom prišlo niečo, čo najprv vyzeralo ako porucha.

Britský pretekár mal ďalší dobrý štart, keď na začiatku na čele vystriedal víťaza kvalifikácie Stoffela Vandoorna. Rowland potvrdzoval dobrú formu počas celého dňa a tak bol vzhľadom na vydarenú kvalifikáciu jedným z favoritov na víťazstvo. V prvých kolách to potvrdzoval, lenže potom náhle spomalil, dostali sa pred neho viacerí piloti a zdalo sa, že sa pre neho preteky skončili.

Potom sa však opäť dostal do tempa, preteky napokon nedokončil. Až po nich vyšlo najavo, že Rowland omylom aktivoval tlačidlo FCY (režim jazdy pod žltými vlajkami), kvôli čomu spomalil. „Mal som dobrý štart a bol som v dobrej pozícii. Bird ma zozadu trochu postrčil a uprostred zákruty sa mi volant trochu vyšmykol z ruky. Nikoho za to neviním. Kontakty sú súčasťou pretekania. Jednoducho sa to stalo. Som presvedčený, že sme mohli zvíťaziť. Auto bolo veľmi dobré. Moji súperi ma len tak ľahko nepredbiehali. Je to nepríjemné.“

„Aj keď som sa prepadol, bol som rýchly. Dokázal som sa dostať dopredu. Bol som však zrejme príliš agresívny. V jednom momente som bol zákrute pri Danielovi Abtovi. Bol som asi agresívnejší, ako som mal byť, ale svojmu súperovi musíte nechať trochu miesta. Nemôže len tak niekam zmiznúť. Bol som pobláznený. Chcel som vyhrať. Úprimne, som veľmi sklamaný,“ povedal po pretekoch pätnásty muž priebežného poradia.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Bird prišiel o víťazstvo v Hongkongu, Mortara sa postaral o prvý triumf pre Venturi!

Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

Sébastien Buemi preteky po poruche nedokončil. „Auto bolo nesmierne silné a ešte pred poruchou zavesenia kolies som dokázal získať niekoľko pozícií. Nebol tam žiadny kontakt. Vieme, o čo ide. Už tri kola pred poruchou som počul nejaký hluk. Už sa to viac nestane. Je to sklamanie, ale opäť sme predviedli úžasný potenciál nášho balíka. Nemáme inú možnosť, než tvrdo pracovať. Presne na to sa sústredíme pred pretekmi v San-ja,“ prezradl Švajčiar, ktorý je priebežne trinásty.

Nissan podáva dobré výkony a nebyť rôznych problémov, mohol byť oveľa vyššie ako na aktuálnom ôsmom mieste. Vie to aj športový riaditeľ japonského konštruktéra Michael Carcamo. „Gratulujeme Formule E k 50. pretekom a boli sme hrdí, keď sme videli naše auto vo vedení. Buemi predviedol rýchlosť. Pred odstúpením bol na šiestom mieste. Rowland mal takisto problémy, ktoré ho vyradili. Naším cieľom je viesť v poslednom kole, ale máme za sebou len päť pretekov. Aj keď sme sklamaní, naša rýchlosť v posledných troch pretekoch bola výnimočná.“

„Opäť sme ukázali dobré tempo, ale po tomto výsledku sa na ďalšie preteky v Číne musíme pripraviť ešte lepšie. Pozrieme sa na chyby a pouvažujeme nad zlepšeniami. Veľmi nás teší, že máme dvoch extrémne rýchlych jazdcov. Vieme, že veľké výsledky pre Sébastiena a Olivera sú len otázkou času,“ doplnil šéf stajne Jean-Paul Driot.