Nissan s ďalším pódiom, Buemi na domácej trati oslavoval

foto: Pavel Šimek – pavluv.racing

Nissan sa dočkal ďalšieho pódiového umiestnenia v premiérovej sezóne vo Formule E, ktoré vybojoval domáci pretekár Sébastien Buemi. Jeho kolega Oliver Rowland po kontakte s bariérami E-Prix v Berne nedokončil.

Buemi sa kvalifikoval na tretie miesto a túto pozíciu si po tuhom boji udržal až do konca, keď ustál aj záverečný dážď. Vďaka tomu sa posunul na siedme miesto priebežného poradia. „Bol to pre mňa skvelý deň, aj keď som skončil len tretí. Cítim sa ako víťaz. V aute som počul, ako fanúšikovia kričia moje meno. Bolo úžasné mať tu svoju rodinu. To, že bol so mnou na pódiu aj môj syn, bol krásny moment a budem si ho pamätať veľmi dlho.“

„Bolo mi povedané, že mám o tri percentá viac energie, ale to nie je až tak veľa, aby som na trati, kde sa predbieha veľmi ťažko, riskoval náraz. Rozhodol som sa, že si udržím tretiu priečku. Rozhodujúca bola opäť kvalifikácia. V Berlíne sa predbiehalo naozaj ľahko. Ak by to platilo aj tu, tak by bol výsledok úplne iný. Každopádne, je to tak , ako to je, a musím sa s tým vyrovnať. V New Yorku sa predbieha jednoduchšie, takže posledné preteky by mali byť dobré,“ doplnil šampión druhej sezóny.

Návrat k pretekom v Berne:

Vergne v Berne krvopotne ubránil prvé miesto a kráča za druhým titulom

Rowland v Berne do Super Pole nepostúpil a obsadil až trinásty post. Následne sa ocitol v hromadnej kolízii hneď po štarte. Dokázal pokračovať bez poškodenia vozidla, ale neskôr po jemnom kontakte so stenou z pretekov odstúpil. Prvýkrát od februárovej E-Prix v Mexiku nedorazil do cieľa. „To, že som sa nedostal do Super Pole, mi celé preteky skomplikovalo, pretože na tejto trati sa predbiehalo veľmi ťažko. Našťastie som sa dokázal vyhnúť veľkej nehode v prvej šikane a pokračoval som bez poškodenia.“

„Snažil som sa ísť tak rýchlo, ako len viem, a body som mal na dosah, ale prišiel kontakt so stenou a poškodenie zavesenia kolies. Tento víkend sa neskončil tak, ako som chcel, ale pred New Yorkom sa dám dokopy a verím, že ročník uzavriem dobrým výkonom,“ prezradil britský nováčik, ktorý je priebežne na jedenástej priečke celkovej klasifikácie.

Oliver Rowland a Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Nissan získal ďalšie dôležité body a priebežne je štvrtý. „Máme tri pódiá za sebou. Pred naším príchodom sme ako nováčikovský konštruktér vedeli, že výzva je ohromná, ale s naším progresom sme spokojní. Máme ešte jeden cieľ a tým je víťazstvo. V New Yorku ho budeme chcieť dosiahnuť,“ prezradil športový riaditeľ Michael Carcamo.

„Veľmi sa tešíme, že Sébastien získal pódium na domácej pôde. Býva len hodinu od Bernu. Bola tu jeho rodina a švajčiarski fanúšikovia boli týmto výsledkom nadšení. Bolo krásne, že na pódiu s ním bol aj jeho malý syn. To len podčiarklo toto skvelé podujatie. Zostávajú už iba dvojité preteky v New Yorku a každý v našom tíme je pripravený zakončiť sezónu v pozitívnom duchu,“ dodal šéf stajne Nissan e.dams Jean-Paul Driot.