Nissan sa vďaka Rowlandovi dočkal prvého virtuálneho víťazstva vo Formule E

Oliver Rowland
Zdroj: Nissan

Nissan sa včera dočkal prvého víťazstva vo virtuálnej sérii Race at Home Challenge. Piate preteky e-šampionátu prebehli na berlínskom okruhu Tempelhof.

Včerajšie podujatie bolo podľa mnohých zatiaľ najvydarenejšie a prinieslo najväčšiu drámu. Rowland sa kvalifikoval na tretie miesto a hneď po štarte bojoval o prvé priečky. V siedmom kole využil dôsledky súboja medzi Vandoornom a Abtom a dostal sa na prvé miesto. To si udržal až do konca, keď sa mu podarilo vzdorovať veľkému tlaku zo strany druhého Vandoorna. Prvé miesto si udržal s náskokom dvoch desatín sekundy.

Rowland sa vďaka včerajšiemu triumfu vyšvihol na priebežné piate miesto. „Po niekoľkých týždňoch som mal konečne šťastie, takže som sa dokázal vyhnúť problémom. Vedel som, že Stoffel bol rýchly, takže som s ním nechcel veľmi bojovať. Oni súperili vzájomne a ja som len využil ponúknutú príležitosť. Mal som obavy, pretože Stoffel bol rýchly. Musel som jazdiť skutočne dokonale a v niekoľkých posledných kolách som bol veľmi nervózny. Snažil som sa, aby som to udržal.“

Rowland vyhral škandalózne virtuálne preteky v Berlíne, tretieho Abta obvinili z podvodu (Video)

„Po minulom týždni som bol trochu sklamaný, pretože som veľa trénoval a o všetko som prišiel už v prvej zákrute. Tento týždeň som to chcel zvládnuť a zdalo sa, že to fungovalo. Myslím si, že počas posledných troch pretekov som mal dobrú rýchlosť, len sa mi to všetko nepodarilo dať dohromady,“ dodal brtiský pretekár.

Sébastien Buemi štartoval z jedenástej priečky a do cieľa prišiel dvanásty, celkovo mu patrí dvadsiaty post. „Skončil som dvanásty a kvalifikoval som sa na jedenástom mieste. Toto bola moja zďaleka najlepšia kvalifikácia. Zakaždým sa zlepšujem a už teraz sa teším na ďalší týždeň. Myslím si, že by som mohol byť v strede balíka, možno dokonca vyššie.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *