Nissan si chce udržať druhé miesto do konca, jednoduché to nebude

Oliver Rowland
foto: Formula E

Nissan sa pred poslednou dvojitou E-Prix nachádza na druhom mieste priebežného poradia, ktoré si chce udržať až do konca. Titul v predstihu získal tím DS Techeetah.

V posledných berlínskych pretekoch dominovala dvojica z tímu šampiónov Jean-Éric Vergne – António Félix da Costa, ktorá prišla do cieľa v tomto poradí. Hneď za nimi prišiel do cieľa Sébastien Buemi z Nissanu. „Oli zajazdil skvelé preteky a zaslúžil si viac. Myslím si, že ja som mal na druhé miesto, ale v jednej zákrute som minul optimálny brzdný bod. Táto malá chyba ma pripravila o reálnu šancu na útok. Je to skvelý výsledok pre tím, najmä keď sme sa posunuli na druhé miesto.“

Preteky mal veľmi dobre rozbehnuté aj jeho kolega Oliver Rowland, ktorý bol v jednej chvíli za dvojicou DS Techeetah a chcel útočiť. Medzi ním a inžinierom došlo cez vysielačku k roztržke, pretože Rowland chcel na dvojicu vpredu zaútočiť, tím mu to však zamietol. Nakoniec klesol o dve pozície a do cieľa prišiel piaty.

S niekoľkohodinovým odstupom bol Rowland pokojnejší, keď zhodnotil: „Myslím si, že sme všetko urobili správne. Ešte pred štartom sme vedeli, že ak štartujeme vedľa seba, tak sa budeme navzájom púšťať, jeden bude vpredu a druhý ho bude chrániť. Priority smerujú k Nissanu a Séb mal na konci viac energie. Mal lepšiu šancu zaútočiť na chlapcov vpredu. Na jednej strane som sklamaný, pretože tvrdo pracujem, aby som získal pódiá. Na druhej strane som však extrémne spokojný a motivovaný. Do konca zostávajú dve podujatia. Myslím si, že máme auto na to, aby sme boli vpredu. Pre tím chcem druhé miesto udržať.“

Nissan to s udržaním druhého miesta nebude mať také jednoduché, pretože len o tri body menej má tretie BMW, ktoré v Berlíne podáva kolísavé výkony. Na dostrel je aj štvrtý Mercedes.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *