Nissan siahal v Mexiku na vytúžené pódium, proti boli vybité batérie

Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

Nissan siahal v Mexiku na skvelý výsledok, pretože krátko pred koncom bola dvojica jazdcov tímu na treťom a štvrtom mieste. Do cieľa však neprišiel Oliver Rowland ani Sébastien Buemi.

Rowland skončil v kvalifikácii na skvelom štvrtom mieste a po ešte lepšom štarte sa dostal v prvej zákrute na druhú priečku. Tú si držal s prehľadom až do posledných minút. Najprv sa pred neho dostal neskorší víťaz Lucas di Grassi a potom prišla ešte väčšia katastrofa.

Rowland bol v tom čase tretí tesne pred svojím kolegom Buemim. Britsko-švajčiarska dvojica mala k dispozícii menej energie ako zvyšní piloti. Čas pretekov sa chýlil ku koncu a nebolo jasné, či piloti absolvujú ešte jedno alebo dve kolá. Napokon to bolo o jedno kolo viac a na to už Nissan nemal dostatok energie. Postupne sa Rowland i Buemi prepadli až dozadu a do cieľa nedorazili.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Mexické šialenstvo ovládol di Grassi, Wehrlein prehral na cieľovej čiare

„Počítali sme, že to bude menej kôl,“ povedal po pretekoch sklamaný Rowland. „Som veľmi frustrovaný, pretože sme celý týždeň tvrdo pracovali a odvádzali fantastickú prácu. Som vyčerpaný z toho, čo sa stalo. Musíme si z toho vziať pozitíva. Tento týždeň bol úžasný, takže som spokojný. V kvalifikácii som mal dobrú rýchlosť, bol som rýchly aj v pretekoch. Je to môj prvý rok vo Formule E a stále sa učím, niekedy robím chyby, a učím sa z nich., aby som sa vrátil ešte silnejší.,“ dodal štrnásty muž priebežného poradia.

Buemi je priebežne trinásty: „Rátali sme, že to bude o jedno kolo menej, takže nám došla energia. Je to porucha softvéru stratégie. Ten vám v podstate ukazuje, koľko kôl vás ešte čaká a ako hospodáriť s energiou. Spravili sme chybu, ktorá nás vyšla poriadne draho. Úprimne, som trochu bez slov. Nechcem hľadať výhovorky alebo čokoľvek iné. Škoda, že sme museli ísť ešte jedno kolo navyše. Musíme si to nabudúce lepšie spočítať. Ukázali sme, že sme si zaslúžili pódium, a keby sa to podarilo, tak by sme boli odmenení. Oliver odviedol počas víkendu brilantnú prácu, je mi ho ľúto, pretože si to naozaj zaslúžil.“

Oliver Rowland
foto: © FIA Formula E

Nissan je v medzi tímami po štyroch pretekoch na ôsmom mieste. „Boli sme len niekoľko sekúnd od výnimočného výsledku. Snažili sme sa udržať tempo a tlačiť na lídrov. Mysleli sme si, že máme šancu na víťazstvo. Som nesmierne hrdý na chlapcov a predovšetkým na Olivera. Je to mladý nováčik, ale ukazuje, čoho je schopný,“ povedal športový riaditeľ Nissanu Michael Carcamo.

„Pri pohľade na výsledok je to sklamanie, ale z tohto dňa si môžeme vziať množstvo pozitívnych vecí. Obe naše autá boli rýchle v tréningoch, kvalifikácii i pretekoch. Teraz sa musíme sústrediť na ďalšie preteky v Hongkongu. Ďalším pozitívom je Oliverov výkon. Vedeli sme, že je rýchly, ale v predsezónnych testoch nemal šancu dokázať to. To, čo previedol teraz, bolo úžasné. Sme sklamaní, pretože nedosiahol výsledok, aký si naozaj zaslúžil,“ zhodnotil šéf tímu Jean-Paul Driot.