Nissan v Berlíne s tretím pódiom, Buemi nevyhral už takmer dva roky

foto: © FIA Formula E

Nissan vo svojej premiérovej sezóne pokračuje vo výborných výkonoch a v Berlíne dosiahol ďalší skvelý výsledok. Sébastien Buemi vyhral kvalifikáciu, celkovo piatu pre nováčikovský tím a v cieli skončil na druhom mieste.

Pre Švajčiara to bolo prvé kvalifikačné víťazstvo v sezóne. Buemi absolvoval niekoľko tvrdých súbojov a do cieľa prišiel na druhej priečke za víťazom Lucasom di Grassim. Niekdajší šampión tak čaká na víťazstvo už takmer dva roky. Naposledy preťal cieľovú čiaru na prvom mieste 10. júna 2017 v Berlíne. Zároveň to bolo jeho prvé pódium v službách japonského konštruktéra. V priebežnom poradí sa posunul na desiatu pozíciu.

„Je to dobrý pocit. Nemôžem uveriť, že je to len moje prvé pódium po všetkých tých pretekoch v sezóne. Viem, že každý môže povedať, že si zaslúži viac bodov, ale myslím si, že z našej strany je to skutočne frustrujúce, pretože v mnohých pretekoch sme viedli a nakoniec sme ani nebodovali. Takže konečne máme body a dostávame sa späť. Čakajú nás ešte tri podujatia a dúfam, že tých bodov získam ešte viac. Teraz som nebol taký rýchly ako Lucas. Zdá sa mi, že sme neboli dostatočne efektívni. V kvalifikácii sme dobrí, ale v pretekoch to nestačilo. Musíme aj naďalej tvrdo pracovať a zistiť, čo môžeme spraviť lepšie,“ povedal Buemi.

Návrat k pretekom v Berlíne:

Víťazom Berlín E-Prix sa stal di Grassi, ktorý je opäť v hre o titul! (video)

Oliver Rowland
foto: © FIA Formula E

Oliver Rowland sa kvalifikoval na dvanásty post a do cieľa dorazil na ôsmej pozícii. Priebežne je deviaty. „Boli to dobré preteky. Mal som dobrý štart a získal niekoľko miest. Auto bolo v poriadku, dosiahli sme niekoľko dobrých vylepšení správnym smerom, čo ma veľmi teší. V kvalifikácii som sa trochu trápil, pretože v tréningu som nedokázal nájsť správny balans. Teším sa do Bernu. Ak sa v posledných pretekoch dokážem kvalifikovať na dobrom mieste, tak by som mal byť schopný bojovať o veľký počet bodov.“

Nissan získal slušnú porciu bodov, ktorá ho posunula na priebežné štvrté miesto. „Sme hrdí na náš výkon a tešíme sa zo Sébastiena, pretože v niekoľkých predošlých pretekoch mal naozaj smolu. Je to skvelý výsledok pred jeho domácimi pretekmi vo Švajčiarsku. Celý tím je rád za kvalifikačný výkon a neustále pracujeme na vylepšovaní nášho tempa v pretekoch. Druhé pódium v sérii dokazuje, že staviame na vyrovnanosti výkonov,“ povedal športový riaditeľ Michael Carcamo.

Šéf stajne Jean-Paul Driot pochválil výkon svojej stajne. „Sme veľmi spokojní, že sme dosiahli vyrovnaný víkend a že odchádzame s poriadnou bodovou dávkou. Teraz sme sa posunuli na štvrtý stupienok, čo je skvelá odmena za tvrdú prácu. Stále sa snažíme, aby sa Nissan dostal na najvyšší pódiový stupienok a toto pódium je pre nás veľmi povzbudivé. Počas troch pretekov v sérii sme boli v Super Pole najrýchlejší a teraz chceme konečne aj víťazstvo.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame