Nissan vstúpi do novej sezóny s nezmenenou dvojicou (VIDEO)

Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

Tím Nissan e.dams si pred blížiacou sa sezónou 2019/2020 ponechá dvojicu Sébastien Buemi a Oliver Rowland, ktorá vlani dominovala predovšetkým v kvalifikáciách.

Vedenie stajne bolo so švajčiarsko-britským párom spokojné. „Sébastien sa dostal v predošlom ročníku na konečné druhé miesto. Je to tímový hráč a vďaka jeho prístupu to pre nás bola ľahká voľba. Oliver dokázal, že sa vie učiť enormne rýchlo a jeho meno sa veľmi skoro ocitlo na vrchole tabuliek s časmi. Niet pochýb, že je to vynikajúca kombinácia jazdcov,“ povedal športový riaditeľ Nissanu Michael Carcamo.

Nissan sa dostal zakaždým do Super Pole, čím vytvoril rekord. Buemi sa dočkal prvého a jediného víťazstva v ročníku v predposledných newyorských pretekoch. Vďaka tomu si posilnil pozíciu najúspešnejšieho pilota v kvalifikáciách i pretekoch v doterajšej histórii Formuly E. Rowland podával skvelé výkony a predovšetkým v tréningoch ukazoval, že je veľmi rýchly. V čínskom stredisku San-ja sa postaral o vôbec prvé pódium pre Nissan.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

https://www.instagram.com/p/B2BX6kjIWl7/

„V piatej sezóne sme mali dobré tempo a dúfam, že na tom dokážeme stavať. Je tu niekoľko konštruktérov, ktorí sa k nám v šiestej sezóne pripoja. Ako tím sme však skúsenejší a vďaka tomu budeme konkurencieschopnejší. Je skvelé, že Oliver bude opäť mojím tímovým kolegom. Kontinuita je dôležitá. Jednu sezónu sme už spolupracovali, takže to bude veľká pomoc. Vlani bol veľmi silný. Chcem ho poraziť, ale potrebujeme, aby sme boli rýchli obaja. Prítomnosť rýchleho tímového kolegu zo mňa spraví lepšieho jazdca,“ povedal Buemi.

Rowland by rád nadviazal na predošlú sezónu. „Bola skvelá, ale teraz je čas pripraviť sa na druhú. Chcem byť ešte silnejší. Vlani som mal veľmi málo skúseností, ale myslím si, že som sa adaptoval výborne. V tíme som sa cítil pohodlne a každý ma podporoval. Moja prvá sezóna so Sébom bola úžasná. Veľa som sa od neho naučil. Dúfam, že sa navzájom budeme poháňať. Budem mať dostatok času na prípravu a prácu s tímom, aby som pochopil auto. Predpokladám, že to bude z mojej strany veľká zmena. Chcem byť ešte lepší a chcem začať vyhrávať preteky.“

Driver Announcement

The boys are back! Nissan e.dams driver’s Sébastien Buemi Oliver Rowland return for season six of the ABB FIA Formula E championship.-#NissanFormulaE #IntelligentMobility

Uverejnil používateľ NISMO Streda 4. septembra 2019