Nissan začne novú sezónu so starou pohonnou jednotkou

Sébastien Buemi
foto: Formula E

Tím Nissan e.dams vstúpi do nového ročníka so starou špecifikáciou svojej pohonnej jednotky. Pre The-Race to potvrdilo viacero členov tímu.

Japonský konštruktér, ktorý spolupracuje s francúzskym tímom DAMS, si zvolil druhú možnosť spomedzi homologizačných variantov. Znamená to, že nový balík bude predstavený až počas prvého európskeho podujatia, ktorým by mali byť aprílové preteky v Ríme. Stajňa by mala patriť medzi tú skupinu tímov, ktorá bude môcť využiť vyššiu dávku testovacích dní.

Ako spomína vyššie uvedený zdroj, Oliver Rowland absolvoval nedávno testy na španielskom okruhu Calafat. Jeho kolega Sébastien Buemi by sa mal k tímu pripojiť počas tohto mesiaca a absolvovať ďalšiu dávku kilometrov.

Nissan dokázal potrápiť aj šampiónov, stačilo mu to na druhé miesto

Šéf tímu Francois Sicard prezradil viac. „V septembri sme opäť vyšli na trať a testovali sme. Viedlo to k ďalšiemu vývoju. Ďalšie testy máme v októbri. Rozhodli sme sa, že našu novú pohonnú jednotku predstavíme počas prvých európskych pretekov. Nestane sa tak teda na začiatku sezóny. Na konci tej predošlej sme vedeli, v čom sme boli silní a v čom slabí. Teraz sa pokúšame získať trochu času pre ďalší vývoj pohonnej jednotky a možné ďalšie vylepšenia.

Športový riaditeľ Nissanu Tommaso Volpe pre rovnaký zdroj povedal, že za týmto rozhodnutím stojí aj fakt, že Nissan musel pred minulou sezónou od základov prestavať motor. „Bolo to náročné, ale odviedli sme úžasnú práci. Myslím to tak, že sa nám to podarilo za taký krátky čas a počas sezóny sme sa zlepšili. Prerušenie sezóny nám istým spôsobom dalo možnosť sústrediť sa na isté oblasti. Myslím si, že berlínske preteky ukázali, kde sa naozaj nachádzame.“

PODCAST: Formula E sa pripravuje na najhoršie, projekt Roborace vstupuje do ďalšej fázy

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *