Nissan zakončil prvú sezónu vo Formule E premiérovým triumfom

foto: © FIA Formula E

Nissan sa počas víkendu v New Yorku statočne bil o konečné tretie miesto medzi tímami a po sobotnom triumfe Sébastiena Buemiho to vyzeralo nádejne. V nedeľu obsadil Švajčiar tretie miesto a to napokon nestačilo. Na Virgin stratili bod. Aj napriek tomu je to pre prvého japonského konštruktéra vo Formule E skvelý záver vydareného ročníka.

Niekdajší šampión sa vďaka famóznemu finišu prebojoval na konečné druhé miesto medzi pilotmi a ešte počas nedele mal šancu na zisk titulu. Ten napokon skončil v rukách obhajcu Jeana-Érica Vergna a tímu DS TECHEETAH, ktorý sa raduje prvýkrát z víťazstva v tímovej súťaži. Buemi sa stal prvým pilotom piatej sezóny, ktorý si vybojoval štyri pódiové umiestnenia za sebou.

„Ak by mi bol po Paríži niekto povedal, že v šampionáte skončím na druhom mieste, neveril by som mu. Som naozaj šťastný, že som získal tieto pódiá a že som skončil druhý. Na tlačovke som Robinovi Frijnsovi povedal, že keby sa ma v Paríži nebol dotkol a nedostal by som defekt, mohol som získať titul. Je to motoršport a takéto veci sa stávajú. Trochu ma mrzí, že sme s tímom neskončili na treťom mieste. Chýbal nám jediný bod. Musíme však byť hrdí, pretože sme v prvej sezóne pre Nissan vyhrali, získali sme pódiá, pole positions,“ zhodnotil sezónu Buemi.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

Oliver Rowland nenadviazal na predchádzajúce výkony a v New Yorku neohúril. V sobotu skončil štrnásty, v nedeľu si štatistiku vylepšil šiestym miestom. Napokon obsadil konečnú desiatu pozíciu, čo je na nováčika slušný výkon. „Vždy chcete viac, ale pri pohľade na sezónu som spokojný. Získal som tri pole positions, vrátane prvej pre Nissan, zaznamenal som pódium v Monaku. Musím popracovať na vyrovnanosti výkonov. Rád by som Sébovi povedal jedno veľké ďakujem za všetky jeho rady. Ako tímový kolega mi veľmi pomohol. Takisto ďakujem všetkým z tímu, ktorí počas roka tvrdo pracovali.“

Prvý japonský konštruktér vo Formule E má za sebou vydarenú sezónu. Dosiahol prvé víťazstvo, sedemkrát skončil na pódiu, šesťkrát sa jeho piloti prebojovali do Super Pole a napokon obsadil medzi tímami pekné štvrté miesto. „Pred vstupom do tohto šampionátu sme vedeli, že nás čaká náročná úloha a prvá polovica sezóny sa niesla v znamení testovania. Neprestali sme bojovať a preto som nesmierne hrdý. Dosiahli sme skvelé míľniky. Náš kvalifikačný výkon bol počas celej sezóny ohromujúci, každým kolom sme sa zlepšovali,“ povedal športový riaditeľ Nissanu Michael Carcamo.

Sezónu zhodnotil aj šéf tímu Jean-Paul Driot, ktorý pre pretrvávajúce zdravotné problémy v New Yorku nebol. „Chcem sa poďakovať každému v tíme, pretože za týmto úspechom sa skrýva neuveriteľné množstvo tvrdej práce. Takisto ďakujem našim pretekárom a gratulujem k tomuto úspechu. Prvé víťazstvo Nissanu bolo jednoznačne vrcholom a radi by sme v tomto duchu pokračovali aj v budúcej sezóne. Vieme, že nemôžeme odpočívať, pretože súťaž bude ešte náročnejšia, ale tešíme sa na boj.“

Michael Carcamo (vpravo)
foto: © FIA Formula E