Nissan zaznamenal v Monaku najlepší výsledok od vstupu do Formuly E

Oliver Rowland a Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Nissan sa v Monaku radoval z druhého miesta Olivera Rowlanda, ktorý v strhujúcom súboji s neskorším víťazom Jeanom-Éricom Vergnom neuspel. Výborný výsledok zaznamenal aj Sébastien Buemi v podobe piateho miesta.

Rowland vyhral kvalifikáciu a na konto si pripísal aj tri body za pole position, lenže už vopred bolo jasné, že sa na štarte posunie o tri miesta dozadu. Krátko po štarte sa nováčik dostal na druhé miesto, ktoré si udržal až do konca a zaznamenal najlepší výsledok nielen pre seba, ale aj pre Nissan.

„Prišli sme sem s tým, že sa tu predbieha veľmi ťažko. Preto sme sa sústredili na kvalifikáciu a myslím si, že nám to vyšlo. Úprimne, prísť do cieľa na druhom mieste po penalizácii je úžasné, ale ešte viac ma teší náš výkon. Myslím si, že to boli moje prvé preteky, kde som naozaj dokázal ušetriť množstvo energie. Z hľadiska riadenia som dnes spravil krok vpred a lepšie rozumiem energetickému manažmentu. Je to veľmi pozitívne,“ povedal šťastný Brit.

„Paríž nám priniesol sklamanie, ale dali sme sa dokopy. V niekoľkých posledných kolách  som sa obával, ale všetko dopadlo dobre. Mal som šancu, aby som sa pred Vergna dostal, ale nechcel som zahodiť druhé miesto. Takto máme body i trofej a tešíme sa do Berlína. Teším sa aj na zostávajúce preteky, pretože sme stále silnejší a silnejší. Zvyšok sezóny by nás mal zastihnúť v dobrej forme,“ uzavrel ôsmy muž priebežného poradia.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

Buemi vstúpil do pretekov z piatej pozície a po viacerých súbojoch si ju udržal. „Mal som tam tvrdý súboj s Massom, ale získal som skvelé body pre tím. Mal som dobrý štart a bol som hneď za Oliverom. Bolo dôležité, aby medzi nami nedošlo ku kontaktu. Množstvo energie som minul pri súboji s Felipem a potom som musel šetriť. Je to ešte náročnejšie, pretože ste na obrannej vnútornej strane, teda mimo ideálnej stopy. Je ťažké dosahovať dobré časy.“

„V ďalšom priebehu E-Prix som mal trochu viac priestoru a dokázal som zajazdiť niekoľko naozaj dobrých kôl. Dnes som sa zo situácie snažil vyťažiť maximum. Moje kolo v Super Pole ma trochu sklamalo, pretože som o to viac musel bojovať v pretekoch,“ dodal po podujatí víťaz predchádzajúcich dvoch monackých pretekov, ktorý je priebežne trinásty.

Nissan získal v Monaku 31 bodov a v priebežnom poradí poskočil pred BMW na piatu priečku. „Očakávali sme, že na tejto trati nebudeme takí konkurencieschopní ako inde. Monako však opúšťame s pole position, pódiom, dvomi autami v prvej päťke a najväčším bodovým úlovkom spomedzi všetkých tímov. Paríž bol sklamaním, ale v Monaku sme boli odmenení,“ zhodnotil športový riaditeľ Michael Carcamo.

„Tím to jednoducho zvládol a všetci by sme mali byť hrdí na to, čo sme dosiahli. Počas každého víkendu čelíme veľmi silnej konkurencii a tento výsledok je pre nás dôležitým krokom k dosiahnutiu nášho cieľa. Chceme sa dostať na najvyšší pódiový stupienok,“ doplnil šéf tímu Jean-Paul Driot.