Mexiko: Nočná cesta okolo sveta v podaní trojice Buemi, López a Sarrazin

Zem - planéta - USA - Mexiko

Nekonečná sága termínových kolízií neutícha. Piloti sa musia rozhodovať medzi šampionátmi DTM, WEC a Formula E. Prológ vytrvalostnej série WEC je na programe 1. a 2. apríla. Toyota predstaví svoj nový monopost 31. marca a prítomní budú všetci deviati piloti tímu. To, pochopiteľne, spôsobuje trojici Sébastien Buemi, José María LópezStéphane Sarrazin logistické problémy. Všetci traja totiž pôsobia vo Formule E, ktorá má 1. apríla na programe preteky v Mexiku.

Už dlhšie je známe, že úradujúci šampión Buemi absolvuje náročný nočný let z Monzy do Mexika a podľa portálu Motorsport.com sa k nemu pridá aj dvojica López – Sarrazin. Táto zostava dostane špeciálne povolenie od komisárov vynechať piatkový voľný tréning v Mexiko City. Podľa najnovších informácií sa stal López riadnym jazdcom Toyoty vo WEC. V kokpite vymení práve Sarrazina.

V prípade akéhokoľvek meškania môže stajňa DS Virgin angažovať rezervného pilota Alexa Lynna, ktorý by mal v New Yorku nahradiť Lópeza. Argentínčan bude v tom čase na pretekoch WEC na okruhu Nürburgring. Tímy Renault e.dams a Venturi nemajú oficiálnych rezervných jazdcov. Vzhľadom na možné termínové kolízie sa však po nejakých náhradách zrejme budú musieť poobzerať.

Zdroj: Motorsport.com, foto: Pixabay