Nováčik Cassidy bol po kvalifikácii hrdinom, potom prišla katastrofa (Video)

Nick Cassidy
foto: Formula E

Víťaz druhej rímskej kvalifikácie Nick Cassidy zostáva pozitívne naladený aj napriek zbabraným nedeľným pretekom. Novozélanďan štartoval z pole position, ale jeho šance na víťazstvo či pódium vyhasli veľmi skoro.

Nováčik získal vďaka víťazstvu v kvalifikácii prvé body v šampionáte. To je ale asi tak všetko, čo ho môže tešiť. Po štarte za safety carom vydržal na čele len niekoľko zákrut. Konkrétne pred siedmou zákrutou sa z ničoho nič ocitol v hodinách a prepadol sa na jedenáste miesto.

Cassidy pre The Race vysvetlil, že jeho stratégiu výrazne ovplyvnil štart za safety carom. „Safety car bol dnes veľmi rýchly, takže som dával pozor, aby som v tej časti pretekov nespotreboval priveľa energie. Musel som udržiavať odstup dĺžky jedného auta a zároveň udržiavať teplotu pneumatík. V prvej zákrute som tak nemusel čeliť žiadnemu tlaku, ale nakoniec to tak nemuselo byť.“

Po odchode safety caru skončil pilot Virginu náhle v hodinách a zo záberov sa zdalo, že to nebola jazdecká chyba. Pilot do vysielačky povedal, že po dotyku brzdového pedálu sa auto roztočilo. Hneď po incidente sa pýtal, či to nebola softvérová chyba.

Po pretekoch k celej veci dodal: „Nemyslím si, že to bola moja chyba, ale musíme to vyšetriť. Vo svojich vyjadreniach chcem byť opatrný, pretože celkovo to bol aj tak pozitívny deň. Tieto pozitívne veci si chcem so sebou vziať, pretože som veľmi spokojný, ako tím pracoval a operoval. Máme veľmi rýchle auto v suchých aj mokrých podmienkach.“

Vandoorne s druhým víťazstvom vo Formule E, druhý Sims prekabátil Wehrleina (Video)

„Dokonca aj po incidente, po ktorom som sa prepadol na jedenáste miesto, som predbiehal v každom kole. V úvodnom incidente som stratil množstvo energie, ale keď sa energetické čísla zvýšili, bol som na tom tak ako ostatní. Niečo sme spravili správne, ale jednoducho to nebol náš deň,“ pokračuje víťaz kvalifikácie.

Cassidy sa po prepade na jedenáste miesto vyšplhal na siedme, ale po náraze od Olivera Rowlanda musel zájsť do boxov. Rowland dostal desaťsekundovú penalizáciu za zavinenie nehody. „Komisári to vyriešili, takže mi neprináleží komentovať to. Na mojom dni to už nič nezmení, takže, úprimne, nemá zmysel, aby som do toho šiel.“

„Potom sme vymenili nos, chlapci zvládli boxovú zastávku veľmi rýchlo a vďaka tomu sme zostali v danom kole. Vyzerali sme naozaj konkurencieschopne, auto bolo skvelé a do ďalších pretekov si chcem vziať len pozitívne veci,“ dodal pilot Virginu, ktorý po pretekoch dostal 30-sekundovú časovú penalizáciu za nevyužitie troch útočných režimov, keďže v závere sa na trati objavil safety car.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *