Nováčik Cassidy rieši termínovú kolíziu, stihne predsezónne testy?

Nick Cassidy
Foto: Formula E

Novozélanďan Nick Cassidy zažije ako pilot stajne Virgin prvú sezónu vo Formule E, musí však riešiť nepríjemný problém.

Vzhľadom na jeho povinnosti v inej sérii je možné, že nebude môcť absolvovať oficiálne predsezónne testy vo Valencii, ktoré sú na programe na prelome novembra a decembra. Cassidy dá možno prednosť finále Super GT na okruhu vo Fudži počas posledného novembrového dňa. Účasť nováčika na testoch je však mimoriadne dôležitá, keďže Virgin, ako zákaznícky tím Audi, nemá k dispozícii súkromné testy.

Cassidy pre The-Race prezradil, že zatiaľ nevie, či ho vo Valencii uvidíme. „Bol som trochu prekvapený, ale rovnako som trochu očakával, že nastanú isté komplikácie súvisiace s testovaním a vyvrcholením šampionátu. Ide o to, že sezóna v Japonsku trvá dlhšie, než sa pôvodne plánovalo. Taká je situácia a my sa pokúšame ju nejako vyriešiť. Samozrejme, že spokojní nebudú všetci.“

Šéf tímu Sylvain Filippi pre rovnaký zdroj povedal, že ráta s účasťou nováčika na testoch. Cassidy má momentálne problémy s cestovaním do Európy, keďže pôsobí v Japonsku a tamojšie obmedzenia mu bránia vo voľnom pohybe. Ak by sa Cassidy vo Valencii nemohol predstaviť, šancu by mohol dostať jeden z dvojice továrenských pilotov Audi Mattia Drudi – Kelvin van der Linde.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *