Nováčik Cassidy zaujal v Japonsku, to isté by chcel vo Formule E

Nick Cassidy
foto: Formula E

Nick Cassidy je jedným z troch nováčikov siedmej sezóny, v ktorej mu dá šancu stajňa Virgin. Mnohí si od neho veľa sľubujú.

Novozélanďan dokázal svoje kvality počas tohtoročných nováčikovských testov v Marrákeši a zaujal aj výkonmi v predsezónnych testoch vo Valencii. Cassidy bol do pozície jazdca povýšený ešte v júli, keď nahradil Sama Birda, ktorý odišiel do Jaguaru. Počas troch dní v Španielsku dosiahol štrnásty najlepší čas. Jeho kolega Robin Frijns skončil o päť miest nižšie. Pravda, testy musíme vyhodnocovať s veľkou rezervou.

Nováčik si bude zvykať na zmenu, pretože po úspešných rokoch v Japonsku, kde pôsobil v Super Formule, prestúpil do globálneho šampionátu. Prípravy boli vzhľadom na aktuálnu pandémiu veľmi limitované, čo potvrdil aj pre oficiálny web šampionátu. „Bol to skvelý rok a ja sa už neviem dočkať štartu toho nového. Posledné mesiace boli zložité, pretože som bol na rôznych kontinentoch a príprava nebola jednoduchá. Splnili sme však väčšinu vecí a cítim sa byť pripravený.“

TESTY: Utorok priniesol najrýchlejší čas, Valenciu ovládol Günther

 

„Išlo predovšetkým o teóriu a od môjho príchodu do tímu to boli predovšetkým videohovory. Nemohol som cestovať do Európy a bol som zaneprázdnený Super Formulou a Super GT. Moje sústredenie sa muselo deliť, ale som v dobrej forme. Moje skúsenosti z Japonska sú veľmi rôzne, ale vďaka spolupráci s konštruktérom som sa po technickej stránke veľmi zlepšil. Tímu môžem priniesť veľmi veľa. Takisto sa od neho mám čo učiť,“ pokračuje Cassidy.

Nová tvár to pri šikovnom Frijnsovi nebude mať jednoduché. „Teším sa, že budem popri Robinovi. Jeho prirodzený talent je neuveriteľný. Je skutočne rýchly, takže je to skvelý referenčný bod. Ľahko sa s ním vychádza, čo je skvelé. Čo sa týka učenia sa od neho, myslím si, že to bude neustály vývoj počas sezóny.“

„Počas nováčikovských testov v Marrákeši bol môj prístup limitovaný, keďže som mal iba jednodňový kontrakt. Boli tam isté systémy a veci, ktoré som nemohol sledovať a musel som sa sústrediť na riadenie. To, že som ako pretekár súčasťou vývoja, zmenilo mnoho vecí. Musím sa veľa učiť, ale to som vždy vedel,“ doplnil.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *