Nováčik de Vries víta záver sezóny v Berlíne

Nyck de Vries
foto: Formula E

Formula E ponúkne v prvej polovici augusta zhustený záver sezóny, keďže za deväť dní uvidíme šesť pretekov na troch verziách okruhu bývalého berlínskeho letiska Tempelhof.

Vedenie šampionátu v poslednom období premýšľalo o rôznych dejiskách pretekov, predovšetkým o permanentných okruhoch. Napokon sa však rozhodlo pre „klasický“ okruh Formuly E, keďže Berlín patrí k stáliciam kalendára.

Nováčik a pilot Mercedesu, Nyck de Vries, pre FormulaEZone prezradil, ako vníma toto rozhodnutie. „Úplne s ním súhlasím a je to lepšie, než cestovať na reálne okruhy. Podporujem to, pretože je to súčasť Formuly E a jej DNA. Berlín bol súčasťou kalendára v každej sezóne, takže je skvelé, že budeme jazdiť práve tam. Nepáčil sa mi nápad s permanentnými traťami, keďže naše autá na ne nie sú stavané. Ľudia by to začali porovnávať s inými sériami, napríklad s F1.“

„Tieto dve série však nemôžete porovnávať a preto je pre nás a pre sériu dôležité udržať jasnú rozdielnosť medzi Formulou E a ostatnými pretekárskymi sériami. Berlín nám umožňuje jazdiť na dočasných tratiach. Snáď sa im podarí trochu zmeniť verziu trate, aby to bolo zaujímavé, pretože by bolo veľmi nudné, keby sme po celý čas jazdili na tom istom okruhu,“ dodal Holanďan.

Formula E potvrdila termín reštartu sezóny i poltucet pretekov v Berlíne!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *