Nováčik Dennis chce svoju kariéru spojiť s Formulou E

Jake Dennis
foto: Formula E

Nováčik Formuly E Jake Dennis si uvedomuje, že na to, aby zostal v šampionáte aj po odchode BMW, musí od začiatku zaujať. Brit to povedal pre Motorsport.

Nemecký konštruktér opustí elektrický šampionát po blížiacej sa sezóne a je logické, že jeho jazdci si robia starosti o svoju budúcnosť. To platí aj o Dennisovi, ktorého čaká premiéra v pretekoch. Dennis v BMW nahradil Alexandra Simsa, ktorý sa rozhodol pre odchod do Mahindry.

Dennis prezradil, že ho ohlásený odchod BMW z Formuly E šokoval. „Úprimne, bol som sklamaný. Nedá sa to skrývať. Bol som šokovaný. Ale ideme ďalej a sústredíme sa na prácu. Určite chcem pokračovať vo Formule E a snáď Andretti zostane v partnerstve s Formulou E. Teraz to nie je isté. Tento rok sa musím sústrediť na svoju prácu a verím, že v auguste, keď sa sezóna skončí, si budem môcť povedať, že som odviedol dostatočne dobrú prácu, aby moja kariéra pokračovala vo Formule E.“

Jake Dennis
foto: BMW AG

V prípade zotrvania tímu Andretti vo Formule E je v hre možnosť, že by americká zostava zastávala status zákazníckeho tímu. V praxi to znamená, že by mu pohonnú jednotku dodávala iná stajňa, iný konštruktér.

Dennis v tom problém nevidí. „Je zrejmé, že zákaznícke pohonné jednotky sú na vysokej úrovni. Nemyslím si, že tam je nejaký rozdiel. Pravdaže, je pekné byť samostatným konštruktérom, ale nakoniec je to celé viac spojené so softvérom než so samotnou pohonnou jednotkou. V budúcnosti to bude žiadny problém.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *